Od stycznia nowe stawki

fot. MOSiR
Reklamy

SOCHACZEW Przypominamy, że od 1 stycznia na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obowiązuje nowy cennik usług. Mimo iż ośrodek wprowadził szereg oszczędności, niestety będzie nieco drożej.

Rynkowe ceny prądu i gazu poszybowały w górę, a to najbardziej odbija się na kosztach działania basenu, hal sportowych i boisk. W dwa lata rachunki MOSiR-u za energię elektryczną skoczyły o prawie 35 procent, a dzieje się tak mimo iż jednostka zużywa mniej prądu niż wcześniej.

Największym wyzwaniem dla ośrodka są jednak ceny gazu. Choć zużywa go mniej, to między październikiem 2020 i 2022 roku miesięczne rachunki skoczyły z 29,7 do prawie 153 tys. zł. To wzrost aż o 420 procent. Podobnie sytuacja wygląda z fakturami za listopad 2020 i 2022 roku. Dwa lata temu za gaz zapłacono 35,3 tys. a za poprzedni miesiąc 2022 roku już 152 tys. zł.

Warto przypomnieć, że rząd wprowadził rozwiązania służące ochronie odbiorców paliw gazowych. Do podmiotów wrażliwych objętych osłonami, czyli zamrożeniem cen, zaliczył m.in. gospodarstwa domowe, szkoły, żłobki, szpitale, domy pomocy społecznej, noclegownie, placówki opieki nad niepełnosprawnymi. Niestety nie ma na niej ośrodków sportu i pływalni, dlatego MOSiR za gaz płaci komercyjne stawki. Na jego budżet duży wpływ mają też rosnące wynagrodzenia minimalne.

Oszczędzamy na czym tylko można, ale nie chcemy, by wiązało się to z ograniczeniem oferty MOSiR-u czy prawa do ulg. Nadal z dużych zniżek lub bezpłatnych wejść mogą korzystać np. dzieci do 4 roku życia, emeryci, mieszkańcy Sochaczewa mający 80 lat i więcej, honorowi dawcy krwi, weterani i niepełnosprawni – przypomina dyr. MOSiR Anna Pawłowska.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz