Nowy samochód za ponad 1 mln zł w OSP Młodzieszyn

Reklamy

20 stycznia  2023 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie miało miejsce przywitanie  nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Nowy pojazd to samochód ciężki marki Autobagi, który posiada napęd terenowy 6×6 i moc silnika 320 KM. Ten GCBA 5/32/4,7 jest wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 5000 l, zbiornik na środek pianotwórczy 500 l, autopompę o wydajności 3200 l/min oraz linię szybkiego natarcia, system zraszaczy, maszt oświetleniowy z agregatem prądotwórczym i wciągarkę o uciągu blisko 10 ton. Nowy samochód zastąpił wysłużonego Jelcza.

Pojazd został zakupiony z udziałem środków pochodzących z  Województwa Mazowieckiego, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Gminy Młodzieszyn.

 Wartość zakupu wniosła 1.178 800,00 zł

Dziękujemy wszystkim za pozyskane dofinansowania a w szczególności Ministrowi Maciejowi Małeckiemu.

Cieszymy się, że na teren Gminy Młodzieszyn trafił kolejny samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej, tym razem dla jednostki OSP Młodzieszyn. Samochód zwiększy gotowość bojową, efektywność pracy naszych strażaków i podniesie stopień realizacji zadań na rzecz lokalnej społeczności zarówno na terenie gminy Młodzieszyn, gmin ościennych jak i całego powiatu.

Gratulujemy OSP Młodzieszyn kolejnego nabytku i życzymy aby jak najdłużej służył Waszej jednostce.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz