MOSiR – sportowe ferie

W dniach 13-24 lutego MOSiR przygotował w sumie kilkanaście propozycji do aktywnego spędzenia czasu w Sochaczewie podczas zimowej przerwy od zajęć w szkołach. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń zamieszczane będą na bieżąco na stronie internetowej mosir.sochaczew.pl i profilu FB MOSiR Sochaczew.

Zajęcia dla dzieci przy Kusocińskiego

Najmłodsi mieszkańcy znajdą ciekawą ofertę w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego. Zaplanowano tam w sumie dziewięć tematycznych spotkań. Zajęcia będą się odbywać w godzinach od 10.00 do 13.00. W poniedziałek 13 lutego dzieciaki spotkają się z dziennikarzem radiowym i wspólnie przygotują audycję. Następnego dnia będą „walentynki na sportowo”. W czwartek 16 lutego pracownicy MOSiR przygotują gry i zabawy w tematyce Dzikiego Zachodu a w piątek będzie obchodzony Dzień Kota.

Drugi tydzień ferii rozpocznie się poważnie, bo od „Dnia Kajdanek”. Dzieci spotkają się z sochaczewskimi policjantami, którzy opowiedzą im o bezpieczeństwie podczas wypoczynku. Następnego dnia, we wtorek 21 lutego, zainteresowanych czeka nietypowa lekcja geografii. Podczas zajęć „Palcem po mapie” będą gry i zabawy tematyczne z różnych stron świata. Ponadto dzieci wykonają wspólnie m.in. chińskiego smoka! W środę (22.02) odbędzie się spotkanie z harcerzami, z kolei propozycją na czwartek będą feryjne zawody w kapsle. Ostatnim punktem będzie piątkowy (24.02) Dzień Dinozaura. Tym razem w ramach zajęć dzieciaki będą robić własne wulkany, odwiedzi ich też żywy dinozaur.

Turnieje sportowe

Starsza młodzież może wziąć udział w rywalizacji w wybranej przez siebie dyscyplinie sportowej. W środę 15 lutego rozegrane zostaną dwa turnieje. W chodakowskiej hali o godz. 9.00. rozpocznie się turniej siatkówki szkół średnich. Natomiast o godz. 10.00 WKS MOSiR Sochaczew zaprasza do obiektu przy ul. Kusocińskiego na feryjny turniej koszykówki. Działający przy Ośrodku wielosekcyjny klub sportowy zaprasza też w sobotę (18.02) do wzięcia udziału w feryjnym turnieju szachowym online.

Na początku drugiego tygodnia w hali przy ul. Chopina ferii zagrają piłkarze. W poniedziałek 20 lutego zmierzą się drużyny ze szkół podstawowych. Następnego dnia (21.02) zorganizowany zostanie turniej piłki nożnej szkół średnich.

W pływalni i na lodowisku

MOSiR podczas ferii zimowych oferuję również specjalne promocje w swoich obiektach. Dwa tego typu wydarzenia odbędą się na miejskim lodowisku. 14 lutego, w Walentynki, w godzinach 12.00-14.00 pary będą mogły wejść na taflę bezpłatnie. Z kolei w piątek 24 lutego będzie na ślizgawce karnawałowa maskarada. W godzinach 12.00-14.00 przebrani łyżwiarze będą również mogli korzystać z obiektu za darmo.

Podobne promocje będą obowiązywać w pływalni „Orka” 13 i 24 lutego. W godz. 12.00-14.00 na basenie odbędą się dwie feryjne odsłony Festynu Wodnego. Ponadto każdego dnia prowadzone będą zajęcia w ramach feryjnej nauki i doskonalenia pływania.

um

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz