Koszty internetowej rozrywki coraz większe. Podwyżki w serwisach streamingowych

Reklamy

Rok 2023 z pewnością nie będzie należał do najłatwiejszych, szczególnie, jeśli chodzi o ceny różnego rodzaju towarów i usług. Również i serwisy streamingowe nie pozostają w tyle, stopniowo podnosząc ceny już od początku stycznia. Choć na razie użytkownicy z Polski nie muszą się niczym martwić, prawdopodobnie w przeciągu kilku-kilkunastu tygodni również i ich czekają podwyżki.

Netflix minimalnie droższy, choć jeszcze nie w Polsce

Cena najtańszego z pakietów Netflixa wynosi na ten moment 29 złotych. Za tę kwotę otrzymujemy pełen pakiet filmów i seriali, jednak pod pewnymi warunkami. Najsurowszym z nich jest ograniczona liczba jednocześnie działających urządzeń oraz jakość wyświetlanego obrazu. Za najdroższy pakiet w tym serwisie trzeba zapłacić aż 60 złotych!

Kwota ta już niedługo może ulec powiększeniu, bowiem w USA, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii notuje się zmiany na poziomie (w przeliczeniu) od kilku do kilkunastu złotych. Idąc tym tokiem myślenia, prawdopodobnie użytkownicy z Polski będą musieli za najniżej notowany pakiet zapłacić około 35 złotych, a za najwyższy, nawet około 70.

Sprawy nie ułatwia wcale fakt, że już od jakiegoś czasu Netflix zapowiada walkę z nadużywaniem funkcji dzielenia konta. Prawdopodobnie już niedługo zaczną się kontrole, które uprzykrzą nieco życie grupom znajomych, oglądających produkcje tego serwisu VOD w różnych częściach miasta czy nawet kraju.

Użytkownicy HBO Max również muszą przygotować portfele

Od początku istnienia serwisu, HBO Max nie raczyło użytkowników podwyżkami. Niestety rok 2023 to zmienił i już od jakiegoś czasu widzowie z USA i Kanady muszą liczyć się z opłatą o dolar większą. Choć nie jest to duża kwota, użytkownicy na pewno woleliby wydać ją na maszyny sloty czy inne rozrywki, a nie tak podstawową kwestię, jak dostęp do ulubionych filmów i seriali.

Podobnie jak Netflix, również HBO na razie nie zdecydowało się wprowadzić podwyżek w Polsce. Abonament miesięczny nadal kosztuje 29,99 zł miesięcznie, podczas gdy jednorazowy pakiet roczny można nabyć w cenie 234,99 zł. Jeśli podwyżki miałyby sięgnąć również polskiej wersji serwisu, najprawdopodobniej miesięczna opłata wynosić będzie około 35 złotych.

Amazon Prime w dobie podwyżek zyska nowych klientów?

Amazon Prime nie jest szczególnie popularną usługą w Polsce. Trzeba jednak przyznać, że w dobie podwyżek u innych operatorów, może zyskać spore grono fanów. Aktualna cena po okresie próbnym wynosi bowiem 10,99 w pakiecie miesięcznym lub 49 złotych za cały rok.

Oczywiście cena nie pozostanie taka sama na długo, jednak nawet po podniesieniu cen, które wzorem innych rynków mogą sięgnąć 40-50%, będzie to niezwykle konkurencyjna oferta. Miesięczny pakiet za 15 złotych lub roczny za około 75? Niejeden fan filmów i seriali brałby to w ciemno!

Zdjęcie dodane przez Jens Mahnke

Nowy gracz na rynku VOD coraz bliżej

Rynek serwisów VOD w Polsce może odświeżyć pojawienie się zupełnie nowego gracza – SkyShowtime. Ta usługa ma pojawić się u nas już w lutym! Oferta SkyShowtime może być naprawdę ciekawa dla rodzimych użytkowników, bowiem znajdą się tam takie hitowe seriale jak Yellowstone, Dexter, Star Trek czy seria filmów Szybcy i Wściekli.

Co więcej, omawiany serwis może skusić nowych użytkowników nie tylko ofertą, ale również ceną. Ta najprawdopodobniej wyniesie 24,99 złotych miesięcznie lub 199,90 w przypadku rocznego abonamentu. 

Zdjęcie dodane przez cottonbro studio

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz