Komendant odchodzi na emeryturę

SOCHACZEW Po 32 latach służby w tym 9 na stanowisku komendanta   Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie ze służbą żegna się st. brygadier Piotr Piątkowski.

Czas gdy komendant Piątkowski kierował sochaczewskim strażakami to jeden z najlepszych okresów w historii straży pożarnej w Sochaczewie. W tym czasie została rozbudowa komendy Co w zdecydowany sposób poprawiło warunki lokalowe a co za tym idzie komfort pracy strażaków, których zmiana trwa 24 godzin. Udało się także odmłodzić tabor samochodowy i wyposażenie sprzętowe.

Przypomnijmy, że Piotr Piątkowski służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1991 r. jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły oficerskiej w 1996 roku został skierowany do pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Skierniewicach na stanowisku starszego inspektora, a następnie pełnił obowiązki naczelnika wydziału. Po reformie administracyjnej w 1999 r. dalszą służbę pełnił w Komendzie Miejskiej PSP w Skierniewicach. W latach 1999-2003 służył w Komendzie Powiatowej PSP w Warszawie na stanowiskach oficera, kierownika sekcji, zastępcy naczelnika wydziału oraz naczelnika wydziału, a przez kolejnych 10 lat w Komendzie Miejskiej PSP m. st. Warszawy. W 2013 roku rozpoczął służbę jako naczelnik wydziału Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, a w 2014 roku otrzymał powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie. Starszy brygadier Piotr Piątkowski jest absolwentem Technikum Samochodowego w Rawie Mazowieckiej – technik – naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych (1991 r.), SGSP w  Warszawie – mgr inż. w specjalności profilaktycznej oraz Wyższej Inżynierskiej Szkoły Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu – studia podyplomowe w zakresie „Bezpieczeństwa i higieny pracy” (2008 r.).

opr. dot

fot. UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz