Kolędowa gala otwarta dla gości

Reklamy
Choć od świąt minęły dwa tygodnie, w kramnicach miejskich przywołamy klimat Bożego Narodzenia. 20 stycznia w patio na parterze będzie można posłuchać laureatów V Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Jam jest dudka”.

Styczeń to w kalendarzu czas szczególny, czas, w którym rozbrzmiewają jeszcze kolędy, odbywają się liczne koncerty, konkursy i przeglądy. W tym bożonarodzeniowym duchu 17 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Jam jest dudka”, który swoim zasięgiem obejmuje przedszkola i szkoły podstawowe z terenu powiatu sochaczewskiego. Od pierwszej edycji cieszy się wielkim zainteresowaniem uczestników i tak zapewne będzie w tym roku. Podczas przesłuchań wykonawcy zaprezentują kolędy i pastorałki, zarówno tedoskonale znane, jak i nieco zapomniane.

Nazwiska zwycięzców w każdej kategorii wiekowej poznamy 18 stycznia, a wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 20 stycznia o 12.00 w kramnicach miejskich. Jedną z nagród w konkursie jest prezentacja utworów przez zdobywców I miejsc w każdej kategorii. Uroczysta kolędowa gala będzie otwarta dla każdego, kto chce choć na chwilę poczuć na nowo klimat świąt.

(daw)/UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz