Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Reklamy

Pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” w niedzielę, 29 stycznia odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku w powiecie sochaczewskim odbywa się zbiórka funduszy na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sochaczewski sztab tradycyjnie był w hufcu ZHP przy ul. Ryszarda Kaczorowskiego. Około 300 wolontariuszy w puszki na ulice Sochaczew i okolicznych miejscowości.

Po dwuletniej przerwie, gdy większość orkiestrowych działań odbywała się jedynie online, powróciły publiczne imprezy organizowane w szkołach i placówkach kultury.

Na Placu Kościuszki jak co roku byli panowie z Klubu Motocyklowego Boruta MC Poland, którzy od lat niezmiennie przybywają na finał WOŚP ze swymi maszynami i kuchnią polową, z której serwują gorąca grochówkę i kiełbaski z grilla w zamian za datek do puszki. Poczęstunek przygotowali we współpracy z OSP w Kaminowie. Z kolei strażacy z OSP w Brochowie prezentowali udzielanie pierwszej pomocy – sztuczne oddychanie i masaż serca. Na Plac zjechały popularne maluchy z Sochaczewskich Fiatów 126p za wrzut do puszki była możliwość krótkiej przejażdżki   fiacikiem. Będzie możliwość przejechania się takim autem. W trakcie Finału na Placu Kościuszki była możliwość wpisania się na listę dawców szpiku Fundacji DKMS. Swoje stanowisko miała przychodnia MEDICAMED, która poprowadzi akcję rejestrowania potencjalnych dawców. Przy okazji Finału można było pomóc chorym na nowotwory krwi.

Zbiórki, licytacje i ciekawe imprezy towarzyszące odbędą się na terenie wszystkich okolicznych średnich oraz podstawowe, a nawet przedszkola. Koncerty wraz z licytacją orkiestrowych gadżetów i voucherów odbyły się także w okolicznych gminach – Rybno i Młodzieszyn. Nie zabrakło też Kajakowców Sochaczewa, Cechu Rzemiosł Różnych, jak też pojawił się wARszTat ARTystyczny, gdzie oprócz robótek dziewiarskich , można było pograć w planszówki, coś zjeść i napić się gorącej herbaty.

Kolejny, już trzeci raz zawitali do Sochaczewa uczestnicy biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy. Byli w naszym mieście po południu. Bieg wyruszył w sobotę, 28 stycznia, do Warszawy dotarli wieczorem. Skład podstawowy liczył około 30 sportowców. Trasa 302 km została podzielona na 32 etaty. Organizatorem IV edycji Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy jest Fundacja Młodzi w Uzależnieniu.

Wiele atrakcji czekało też chętnych na Moto Przystani w Plecewicach. Odbył się tam zimowy, rodzinny spływ kajakowy. Trasa z Chodakowa do Plecewic została tak zaplanowana, żeby zarówno osoby początkujące, jak i rodziny z dziećmi dały sobie radę.   Czynna była też bezpłatna sauna i jacuzzi. Nie zabrakło przejażdżki zabytkowymi terenowymi land roverami i gorącej grochówki. W samo południe odbyło się grupowe wejście morsów do Bzury.

Przez cały dzień odbywała się radiowa licytacja orkiestrowych gadżetów, w tym Złotego Serduszka WOŚP. Tegoroczną kwestę można było wesprzeć zbiórkę wrzucając datki do skarbon stacjonarnych ulokowanych na terenie powiatu.

W niedzielę na godzinę 20.00 zebrano w sztabie WOŚP w Sochaczewie 136 259,63 zł. Rok wcześniej o tej samej porze było zebranych 66 968,35 zł, czyli o przeszło połowę mniej niż teraz. Ostateczne wyniki Finału będą znane za kilka tygodni, kiedy podsumowane zostaną wszystkie aukcje i zbiórki.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz