Cztery wsie są oświetlone

Reklamy

RYBNO Wraz z końcem roku kalendarzowego zakończyły się prace związane z budową i modernizacją oświetlenia ulicznego w gminie Rybno. Prace są realizowane w gminie sukcesywnie od kilku lat. Przebiegają według wytyczonego harmonogramu prac mających na celu poprawę komfortu życia mieszkańców gminy Rybno.

Nowe oświetlenie zamontowane zostało przy drogach w miejscowościach Wesoła, Konstantynów, Ćmiszew Rybnowski i Józin. Lampy są energooszczędne typu led. Na realizację tego zadania gmina Rybno pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego dofinansowanie z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2022 (MIAS) – „Mazowsze dla sołectw 2022” fundusze w wysokości 30 tys. zł. Cała inwestycja kosztowała ponad 70 000 zł.

– Głównym celem tego typu inwestycji jest znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej oraz poprawa bezpieczeństwa przez lepsze doświetlenie dróg i ulic na terenie naszej gminy. To inwestycja na której nie można oszczędzać środków. Dlatego też staramy się, aby naprawiać stare oświetlenie, wymieniając je na nowe, energooszczędne i montować tam, gdzie ono jest najbardziej potrzebne – stwierdził Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Zakres prac w gminie obejmował montaż nowych słupów, opraw oświetleniowych energooszczędnych, wysięgników, szafek oświetleniowych z układem pomiarowym, a także linii napowietrznej zasilającej oświetlenie, czyli warkocza oświetleniowego i bezpieczników. Prace we wszystkich miejscowościach wykonała firma Elbit z Kuznocina.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz