31. Finał WOŚP w Młodzieszynie

Reklamy

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Młodzieszyn był pełen emocji i gorących serc naszych mieszkańców. Gmina Młodzieszyn w tą szlachetną akcję włączyła się po raz 25. Jej mieszkańcy po raz kolejny udowodnili, że Wielkiej Orkiestrze można oddać całe serce i razem walczyć aby żyć zdrowo w zdrowym świecie.

Mieszkańcy gminy Młodzieszyn już nie raz pokazali, że mają gorące serca i potrafią pomagać. Od kilku dni we wszystkich szkołach z naszej gminy organizowano akcje mające na celu zbiórkę pieniędzy na ten szczytny cel, poprzez loterie fantowe oraz sprzedaż ciast w kafejkach, zebrano kwotę 5604,50 zł.

W dniu finału od samego rana zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Janowie i Kamionie, razem z nauczycielami, w obstawie druhów jednostek OSP Młodzieszyn i OSP Budy Stare, kwestowali i zbierali pieniądze do puszek. Nagrodą za kwestowanie dla naszych zuchów i harcerzy był wyjazd do studia TVN, i radia Sochaczew gdzie mogli na żywo poczuć emocje tego dnia.

Podsumowaniem całej zbiórki był Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który po pandemii powrócił do Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie. Wydarzenie otworzyła Monika Pietrzyk wójt Gminy Młodzieszyn wspólnie z Anną Sobieraj sekretarz Gminy oraz Danielem Janiakiem dyrektorem GOK i GBP.

Po oficjalnym otwarciu Daniel Janiak rozpoczął  licytacje, które z każdą chwilą osiągały coraz większe kwoty. Między licytacjami obejrzeliśmy pokaz beatboxu w wykonaniu G&B Technical Sounds, wystąpił również Orzeł J.I.M.B., SURAEL, Senior Band i Tajm. Podobnie do lat ubiegłych mieszkańcy chętnie włączyli się a akcję WOŚP. Szczególnie miłym faktem było to, że mieszkańcy oraz lokalni przedsiębiorcy sami się do nas zgłaszali z chęcią pomocy i przekazania fantów i voucherów na licytację. Podczas finału działała kawiarenka ze słodkościami przygotowana przez KGW Harde Babki i KGW Kamionki, gdzie za datki do puszki można było częstować się słodkościami. O nasze podniebienia zadbali również druhowie OSP Młodzieszyn którzy przygotowali pyszną grochówkę.

Podczas ubiegłorocznego, 30. Finału WOŚP udało się zebrać 14 401,94 zł i. W tym roku z licytacji przeprowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury zebraliśmy 11 030,00 zł., czekamy jeszcze na podliczenie puszek wolontariuszy ale już możemy stwierdzić, że pobijemy kwotę z tamtego roku.

Składamy wielkie podziękowania za zaangażowanie i pomoc w organizację Finału na terenie naszej Gminy,  dyrektorom, nauczycielom, uczniom ze Szkół Gminy Młodzieszyn, druhnom i druhom OSP Młodzieszyn i OSP Budy Stare, KGW Harde Babki, KGW Kamionki, pracownikom GOK, Biblioteki i urzędu gminy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczną zbiórkę i wrzucali pieniądze do puszek.

Szczególne podziękowania kierujemy do darczyńców za przekazane fanty i vouchery a także do Państwa, naszych gości za to, że tak pięknie licytowaliście, mieliście gorące serca, pełne miłości otwarte na potrzeby dzieci.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz