Wigilia w szkole podstawowej w Wyczółkach

Reklamy
20 grudnia 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, znów spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach na Wigilii środowiskowej, by wspólnie cieszyć się nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.
Z tej wyjątkowej okazji w sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna i lokalna oraz zaproszeni goście.
Pani dyrektor Alicja Gałaj powitała wszystkich przybyłych i życzyła zdrowia, nieustannej radości, spokoju, rodzinnego ciepła oraz szczęśliwego Nowego Roku.
Następnie obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez koło teatralne pod kierunkiem p. Aleksandry Miałkos. Podczas przedstawienia uczniowie grali (na klarnecie i akordeonie) i śpiewali wraz z całą publicznością kolędy i pastorałki, m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże, Jezuniu”, „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”.
Ksiądz proboszcz odczytał fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, a potem wszyscy otrzymali opłatek – symbol pojednania i przebaczania, znak przyjaźni i miłości.
Na koniec udaliśmy się do świetlicy, by kosztować wigilijnych potraw – kapusty, pierogów, ryb, sałatek, czerwonego barszczu, ciast i owoców. Przy wejściu wolontariusze rozdawali gościom własnoręcznie wykonane pierniczki.
W dobrych humorach i przyjaznej atmosferze rozstaliśmy się, aby już we własnych w domach celebrować ten świąteczny czas.
Paweł Rzeczycki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz