VII EDYCJA IŁÓW CUP JUŻ ZA NAMI

Reklamy

Tego typu zawody są świetną okazją do propagowania zdrowego stylu życia, upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz rywalizacji fair play wśród dzieci i młodzieży. Są także doskonałą okazją do integracji środowisk sportowych z okolicznych gmin i powiatów. A ponieważ w Iłowie od wielu lat mamy pełnowymiarową halę sportową, to w okresie późnej jesieni i zimą w pełni ją wykorzystujemy organizując oprócz zajęć sportowych różnego typu turnieje. Turniej IŁÓW CUP w 2018 roku nazwano imieniem Sławomira Grzywacza, wieloletniego zawodnika, a potem Prezesa Unii Iłów, który niestety przedwcześnie zmarł w 2015 roku.

Tuż po godz. 9.00 swoją rywalizację rozpoczęli zawodnicy urodzeni w roku 2010 i młodsi. Wystartowało 6 drużyn, które zagrały systemem każdy z każdym. Bardzo miłą niespodziankę sprawili gracze naszej Unii Iłów, którzy wygrali 3 mecze i 2 zremisowali, co dało im zwycięstwo turniejowe, które tak na dobrą sprawę zapewnili sobie już przed ostatnim meczem. Srebrne medale za drugie miejsce powędrowały do ekipy KS Teresin. O trzecim miejscu na podium zadecydowała różnica bramek, bo Błyskawica Lucień i Sparta Płock ugrały po 7 punktów.

OSTATECZNA TABELA U-13

Poz. Drużyna Pkt. Bramki Z R P
1. UNIA Iłów 11 6:3 3 2 0
2. KS Teresin 8 6:1 2 2 1
3. BŁYSKAWICA Lucień 7 3:1 1 4 0
4. SPARTA Płock 7 2:3 2 1 2
5. UNIA Boryszew (U-12) 5 2:4 1 2 2
6. PROMYK Nowa Sucha 1 1:10 0 1 4

NAGRODY INDYWIDUALNE 

NAJLEPSZY ZAWODNIK – Jakub Bogusiewicz (Unia Boryszew)
NAJLEPSZY BRAMKARZ – Szymon Plichta (Unia Iłów)
NAJLEPSZY STRZELEC – Szymon Wieczorek (KS Teresin)
KONKURS STRZELECKI DLA ZAWODNIKÓW – Adrian Lipiński (Sparta Płock)

Podsumowanie TURNIEJU Iłów CUP 2022 im. Sławomira Grzywacza w kategorii ORLIKÓW U-11

Z lekkim opóźnieniem, tuż przed godz. 14.00, osiem drużyn przystąpiło do rywalizacji w roczniku 2012 i młodszych. Rywalizowano najpierw w dwóch grupach po 4 drużyny. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów o miejsca 1-4, a drużyny z miejsc 3-4 do tzw. małych półfinałów o miejsca 5-8. Zwycięską ekipą turnieju okazała drużyna Błękitnych Gąbin. Ogólnie zawody były dość wyrównane, a dużą atrakcją zawodów był udział drużyny, w której składzie grały same dziewczynki, czyli Wisły Płock Ladies. W tej kategorii wiekowej w zawodach uczestniczył też wnuczek Śp. Sławomira Grzywacza tj. Kacper Grzywacz, którego drużyna CSP I Rybno zajęła 3. miejsce wśród Orlików.

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ U-11

1. BŁĘKITNI Gąbin
2. UNIA Boryszew
3. CSP I Rybno
4. DELTA Słupno
5. LWÓWIANKA Lwówek
6. WISŁA Płock Ladies
7. ORKAN Sochaczew
8. CSP II Rybno

NAGRODY INDYWIDUALNE

NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU – Zuzanna Ners (Wisła Płock Ladies)
NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU – Kajetan Piechocki (Błękitni Gąbin)
NAJLEPSZY STRZELEC TURNIEJU – Wojciech Pałka (Lwówianka Lwówek)

KONKURS STRZELECKI DLA RODZICÓW – Marcin Pałka (Lwówianka Lwówek)
KONKURS STRZELECKI DLA ZAWODNIKÓW – Natasza Kuciapska (Wisła Płock Ladies)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz