Trzy oblicza tkaniny

Reklamy

SOCHACZEW Sochaczewskie Centrum Kultury zaprosiło w piątek, 16 grudnia na wernisaż wystawy w Galerii ZeDeK w Boryszewie na wystawę tkanin. Można na niej obejrzeć jedwab malowany, gobeliny oraz haft artystyczny.

Prezentują swe prace trzy artystki ze środowiska sochaczewskiego – Jadwiga Orczyk – Miziołek, Romana Borecka oraz Stefania Dziekońska. Pierwsza z pań z wykształcenia jest architektem krajobrazu i malarką. Zajmuje się także projektowaniem i tworzeniem biżuterii, łącząc różne techniki i pomysły. Jej prace są w kolekcjach prywatnych w USA, Japonii, Niemczech, Włoszech oraz w Watykanie.

Z kolei Romana Borecka od lat zajmuje się tkactwem artystycznym, wykonując głównie gobeliny, hafty oraz kwiaty z tkaniny na wzór chiński. Prowadzi warsztaty tkackie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Swoje prac prezentowała na wystawach w Sochaczewie, Warszawie i Wrocławiu. Pasją artystki jest też fotografia, którą też prezentowała na kilku wystawach dokumentujących pejzaże miasta, przyrody i działalności UTW.

Trzecia z artystek, Stefania Dziekońska to twórczyni haftów i koronek w różnych technikach. Jej pasją są też obrazy, wykonywane haftem krzyżykowym oraz projektowanie i szycie różnych kreacji. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00. Prezentowana będzie do 15 stycznia.

BN

Fot. Romana Borecka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz