To już rok gdy nie ma z nami Janusza Szostaka…

Reklamy

Odszedł zbyt szybko, zbyt wiele spraw pozostawił niedokończonych. W ostatnich latach swego życia poświęcił się pisarstwu. Była autorem wielu poczytnych woluminów, w których zajmował się niewyjaśnionymi sprawami kryminalnymi. Z pasją poszukiwał zaginionych osób, osobiście angażował się w wyprawy.

Z najbardziej znanych jest sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek. Trzeba przyznać, że dzięki Jego uporowi dziś tą sprawą zajmuje się słynne Archiwum X i jest wielce prawdopodobne, że wreszcie przestępcy zostaną ukarani. Założył także Fundację na Tropie, która zajmuje się do dziś poszukiwaniem zaginionych osób.

Janusz Szostak był jednak przede wszystkim sochaczewianinem. Kochał nasze miasto, poświęcił bardzo wiele.

To przecież On założył pierwszą w mieście, po transformacji, gazetę – Ziemię Sochaczewską, której był redaktorem naczelnym. Przez wiele lat było to jedyne medium, z którego mieszkańcy dowiadywali się zarówno o tym co robi władza, ale też co dzieje się u sąsiadów, na ich ulicy…

Potem Janusz robił karierę w gazetach ogólnopolskich, zdobywając sobie pozycję niezaprzeczalnego lidera w tropieniu afer i zbrodni. To właśnie On stworzył pierwszy w polskich mediach dział zajmujący się przestępstwami. Potem był Express Sochaczewski, portale sochaczewskie, wiele działań na rzecz naszej społeczności.

Jako radny Powiatu Sochaczewskiego doprowadził do przejęcia od Skarbu Państwa „pól czerwonkowskich”, zainteresował sponsorów tym miejscem, co w konsekwencji ułatwiło miastu podpisanie umów i stworzenie w tym miejscu centrum logistycznego. A to oznaczało miejsca pracy dla sochaczewian i okolicznych mieszkańców.

Janusz Szostak – dziennikarz, pisarz, patriota, dobry Człowiek…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz