Sprawa Iwony Wieczorek: PRZEŁOM! Pierwsze zatrzymania w sprawie

Reklamy

Po latach wielu latach tajemniczego zaginięcia Iwony Wieczorek doszło do pierwszych zatrzymań w sprawie. Na polecenie małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej zatrzymano Paweł P., znajomego Iwony Wieczorek, drugą zatrzymaną osobą jest kobieta, według mediów także z otoczenia zaginionej.

Paweł P. to jeden ze znajomych Iwony Wieczorek z, którym dziewczyna bawiła się na swojej ostatniej imprezie przed zaginięciem. Mężczyzna miał wówczas 22 lata. Od samego początku aktywnie włączył się w poszukiwania młodej kobiety i nigdy nie było dowodów na jego udział w sprawie.

Pod koniec września bieżącego roku dom mężczyzny został przeszukany przez śledczych. W trakcie rewizji Paweł P. nie mógł wchodzić do swojego domu, w międzyczasie jego partnerka została przesłuchana. Cały sprzęt elektroniczny należący do Pawła P. i jego partnerki został skonfiskowany.

Kolejna rewizja, tym razem w domu rodziców Pawła P. miała miejsce w dniu 28 października. Anonimowy informator twierdził wówczas, że funkcjonariusze wynieśli coś z tego domu. Wcześniej śledczy kilkukrotnie byli u niego, a także w mieszkaniach jego bliskich.

Usłyszą zarzuty

– Paweł P. jest w drodze do Krakowa, podobnie jak druga zatrzymana osoba. – podaje RMF FM.

W Krakowie, w siedzibie małopolskiej Prokuratury Krajowej zarówno Paweł P. jak i zatrzymana przez śledczych kobieta mają zostać przesłuchani. Czynności te zostaną przeprowadzone najprawdopodobniej w dniu jutrzejszym czyli 15 grudnia. Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty.

Paweł P. oraz zatrzymana kobieta przewijają się w śledztwie już od samego początku. Nigdy wcześniej nie zostali zatrzymani z uwagi na brak obciążających ich materiałów dowodowych.

Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna, śledczy działają w pocie czoła aby wyjaśnić sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek. To zatrzymanie to z pewnością dopiero początek długiej drogi do poznania prawdy.

Ś.p. Janusz Szostak od początku wskazywał, że sprawa musi mieć związek z najbliższym otoczeniem zaginionej dziewczyny:

SPRAWA IWONY WIECZOREK: O świcie poszła po śmierć

AS

źródło: RMF FM

fot. Janusz Szostak, Aldona Błaszczyk-Szostak, Fundacja Na Tropie im. Janusza Szostaka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz