Spacer śladami zbója Ćwika

fot. KPN

KAMPINOS Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie zaprasza na drugą edycję zimowego spaceru śladami zbója Ćwika. Impreza ta realizowana jest w ramach programu „Akademia Kampinoska”.

Najbliższa wyprawa w sobotę, 3 grudnia. Długość trasy to około 8 km. Miejsce zbiórki na parkingu w Truskawiu o godzinie 9.00. Trasa wycieczki ma kształt pętli i wiedzie od Truskawia przez Paśniki, Karczmisko, Ćwikową Górę, Długie Bagno, Pociechę do Truskawia.

Podczas wycieczki uczestnicy dowiedzą się, dlaczego w parku wycinane są drzewa, choć wielu uważa, że tak nie można. Dowiedzą się także, po co kosi się łąki i steruje liczebnością zwierzyny. Ponadto oprowadzający turystów Maciej Szajowski, pracownik KPN, powie, co wolno a czego nie należy w parku narodowym.

Na koniec trochę zabawnych historii o kampinoskich karczmach i zbóju Ćwiku, jak też Leszu – duchu lasu. Warto zabrać na wyprawę aparaty fotograficzne, gdyż wiele z poznawanych miejsc wartymi jest uwiecznienia. W wycieczce uczestniczyć może do 25 osób. Rezerwacja uczestnictwa SMS pod tel. 501 689 009. Decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli ktoś nie załapie się teraz, ma szansę na kolejną wyprawę. Cała zima upływa bowiem pod znakiem spacerów po Puszczy.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz