Poszukiwani wolontariusze

Fot. Nasi Wolontariusze
Reklamy

KAMPINOS Każdego roku przybywa wolontariuszy w Kampinoskim Parku Narodowym. Jak zaznaczają pracownicy tego Parku, praca ich jest bezcenna. Bez wolontariuszy wiele prac nie udało by się zrealizować.

Od 37 lat, 5 grudnia obchodzimy ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W języku łacińskim „volontarius” oznacza „dobrowolny, chętny”. Wolontariusz poświęca więc swój czas i umiejętności, by bezinteresownie pomagać innym lub wspierać określoną społeczność. KPN docenia tę bezinteresowną pracę, jaką wolontariusze nam świadczą. Życzymy, aby wolontariat w Kampinoskim Parku Narodowym dawał Wam poczucie spełnienia, radości, rozwijał Wasze pasje i umożliwiał kontakt z innymi oraz magiczną przyrodą Puszczy – mówią pracownicy KPN.

Chęć do pracy w charakterze wolontariusza jest cały czas możliwa. KPN poszukuje stale chętnych do tej pracy. Wystarczy zajrzeć na stronę https://www.kampinoski-pn.gov.pl/wolontariat i pisać na adres: dyrekcja@kampinoski-pn.gov.p, by się zapisać.

Na stronach KPN i bezpośrednio wolontariuszom zgłaszane są akcje organizowane na rzecz Kampinoskiego Parku. Tu można też znaleźć strony, gdzie i kiedy odbywają się spotkania.

– Zależy nam na każdej osobie, która deklaruje chęć pracy na rzecz KPN – dodają pracownicy Parku.

BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz