POMOGLI MĘŻCZYŹNIE ZAGROŻONEMU WYCHŁODZENIEM

fot.policja
Reklamy
Policjanci z posterunku w Młodzieszynie wraz z pracownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brochowie pomogli mężczyźnie zagrożonemu wychłodzeniem. Temperatura w domu 66-latka wynosiła zaledwie cztery stopnie Celsjusza.
Policjanci z Młodzieszyna zostali powiadomieni, że w jednej z miejscowości w gminie Brochów mieszka mężczyzna zagrożony wychłodzeniem. We wskazane miejsce pojechali wraz z pracownikiem socjalnym.

Mieszkaniec gminy Brochów ma 66 lat i mieszka sam. Po wejściu do domu funkcjonariusze zastali go w łóżku. Był ubrany i leżał przykryty dwiema kołdrami. Twierdził, że w pomieszczeniu jest ciepło, mimo iż termometr wskazywał 4 stopnie Celsjusza. Mężczyzna miał sine ręce, długo przebywał w niskiej temperaturze, więc policjanci wezwali do niego karetkę pogotowia.

Do przyjazdu ratowników, mundurowi pomogli mu ogrzać pomieszczenie, w którym przebywał. Swoją pomoc zaoferowała jedna z bliskich osób. Pracownik socjalny proponował umieszczenie w schronisku, ale mężczyzna odmawiał przyjęcia pomocy. W związku z odmową, sytuacja mężczyzny będzie na bieżąco monitorowana przez służby.

Jeśli znacie miejsce, gdzie przebywa osoba bezdomna lub nieporadna życiowo, możecie zgłosić je w rozmowie z policjantem lub wykorzystać Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeśli potrzebna jest natychmiastowa interwencja Policji lub innych służb, należy zadzwonić na numer 112.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz