MIKOŁAJÓW DWÓCH PRZYBYŁO

Na coroczną świąteczną imprezę „Spotkanie z Mikołajem” do gminy Rybno, podobnie jak w ubiegłych latach, zawitało aż dwóch świętych Mikołajów. Jeden z anatolijskiej Myry, a drugi z Laponii, pod kręgiem polarnym. Wszystkim, którzy przybyli pod Urząd Gminy Rybno w godzinach 13.00 – 15.30 Mikołajowie wręczyli podarunki oraz choinki, które w domach mieszkańców gminy Rybno stworzą świąteczny klimat.

Podczas tego wydarzenia na przybyłych mieszkańców czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Był wspaniały kiermasz, moc iluminacji, stoiska uginały się od świątecznych bombek, stroików, mikołajowych maskotek, bożonarodzeniowych wianków oraz wszelakich łakoci na świąteczny stół. Te ostatnie zaś przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich, które prześcigały się wzajemnie w tym, by oferta była jak najbogatsza, by nikt nie wyszedł z imprezy z gołymi rękami. Przed urzędem gminy czekały prezenty dla dzieci i dorosłych, darmowe choinki i jemioła. Tego dnia rozstrzygnięto także konkursy, organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie – „Jesień z książką”, II Konkurs Bożonarodzeniowy, w którym po konkursie można było kupić piękne stroiki oraz konkurs “Ozdoba Bożonarodzeniowa”.

Pieniądze zebrane ze sprzedaży ozdób świątecznych zostaną przekazane dla Józia Przyłuskiego, 4-letniego chłopca chorego na nowotwór.

– Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz Szkolnemu Kołu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Pruskiego w Rybnie za owocną współpracę. Dziękujemy też wszystkim wykonawcom za chęć przekazania prac konkursowych na cele charytatywne. Zbiórka zostanie przekazana na leczenie 4-letniego Józia, który ma nowotwór złośliwy jamy brzusznej mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Przekazał też podziękowania mieszkańcom za udział w spotkaniu się z Mikołajami, jak też osobom zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu – pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej, Urzędu Gminy Rybno, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także 55 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej z Rybna.

O wyroby kulinarne i wypieki zadbały jak zawsze KGW „Babeczki z Rybna” i „Kuchareczki z Gminy Rybno”, oferując swe najlepsze wyroby. Było w czym wybierać i degustować przed świętami. Nie zabrakło animacji dla dzieci oraz konkursów.

– Świąteczne spotkanie było okazją do wspólnego porozmawiania z sąsiadami, integracji naszej gminy, zakupu rękodzieła czy świątecznych potraw. Odbyło się także wspólne kolędowanie i iluminacji na choince dodał wójt.

Od godziny 14.00 było wspólne kolędowanie z zespołem Apasjonata oraz uczestnikami Studia Piosenki z GBP w Rybnie. Dla najmłodszych były przejażdżki kucykami, przystrojonymi w różki renifera, z którymi też można było sobie zrobić zdjęcie. Na sam koniec, tuż przed godziną 16.00 rozbłysła świąteczna iluminacja. Nawet pogoda, choć z niewielkim mrozem, klimatycznie pasowała do Bożego Narodzenia, gdyż plac pokrył się warstwą śniegu, tworząc świąteczną aurę.

Bogumiła Nowak

Fot. Damian Jaworski (FB)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz