Mikołajki z wąskotorówką

SOCHACZEW Jak co roku Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza na „Mikołajki z wąskotorówką”. W tym roku impreza na kilka dni przed Mikołajem, ale nie mniej huczna. W ramach tego wydarzenia zaproszono najmłodszych uczestników na specjalną przejażdżkę pociągiem Retro ze Świętym Mikołajem oraz wiele atrakcji i niespodzianek.

Główna część imprezy rozpoczęła się o godzinie 14.00, kiedy z muzealnego peronu odjechał świąteczny pociąg Retro. Zabytkowy skład wyruszył w 11-kilometrową podróż od Stacji Sochaczew do Chodakowa i z powrotem. Podczas wycieczki wszystkie wagony odwiedził osobiście Święty Mikołaj, który dla każdego małego pasażera miał wyjątkowy upominek. Kolejne atrakcje czekały w Muzeum na miejscu od godziny 15.00 w Centrum Edukacyjno-Turystycznym. W jednej z sal prowadzone były Mikołajkowe Warsztaty Muzealne w godzinach 15.00-16.00. Najmłodsi szykowali świąteczne niespodzianki i dekoracje. W sąsiednim pomieszczeniu zorganizowany był Kolejowy Kącik Zabaw i Kolejowe Kino Maluch, gdzie można było bawić się przez dwie godziny.

Punktualnie o godzinie 16.00 w muzealnym skansenie zapłonęło ognisko, w którym każdy mógł upiec sobie świąteczną kiełbaskę lub inny kawałek mięsa, który przyniósł ze sobą. Aby nikomu nie było zimno i niewygodnie jeść na dworzu, uruchomiony był stojący w pobliżu   zabytkowy wagon osobowy typu 1Aw. Przez cały dzień w godzinach 9.00-17.00 można było bezpłatnie zwiedzać Muzeum i oglądać wystawy.

BN

Fot. Stacja Muzeum

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz