MAZOWSZE NA FOTOGRAFII

Fot. Bogumiła Nowak
Reklamy

Właśnie ruszyła 17. edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, adresowana do fotografów-amatorów, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Tematem tegorocznej edycji konkursu są „Cztery pory Mazowsza”. Będzie ona przeprowadzona w kategoriach wiosna, lato, jesień i zima.

 Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zrobić zdjęcie nawiązujące do tematu konkursu „Cztery pory Mazowsza” w jednej z kategorii konkursowych. Jury będzie zwracać uwagę na treść oraz jakość nadesłanych zdjęć. Zgłaszać swe prace mogą wyłącznie amatorzy. Z udziału w konkursie wyłączone są osoby zajmujące się zawodowo fotografią, absolwenci uczelni plastycznych i filmowych, nauczyciele akademiccy takich uczelni, osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat zdobyły nagrodę w konkursie lub brały udział w warsztatach organizowanych w ramach konkursu, oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedno zdjęcie. Trzeba wysłać maila z załączonymi plikami – skanem formularza zgłoszeniowego i zdjęciem do 31 maja 2023 roku na adres – konkurs.fotograficzny@mazovia.pl. Jeśli osoba, biorąc udział w konkursie, jest niepełnoletnia, to trzeba poprosić rodziców lub opiekunów o zgodę i wypełnienie wspólne odpowiedniego formularza zgłoszeniowego.

Formularze, które uczestnicy mają wypełnić, zeskanować i przesłać, będą dostępne wraz z regulaminem konkursu na stronie: http://www.mazovia.pl w zakładce konkursy-szkolenia/konkursy-fotograficzne/. Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 616 i (22) 59 79 532 lub wysyłając pytania na adres e-mail: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl. W stworzeniu wymarzonej kompozycji fotograficznej  pomogą filmy edukacyjne, które będą pojawiały się na facebooku – MazowszeSercePolski. Warto pamiętać, by zgłoszone fotografie nawiązywały ściśle do tematu konkursu i odpowiadały jednej z czterech kategorii konkursu.

Tegoroczna edycja konkursu przeprowadzona będzie jednoetapowo. Spośród prac wykonanych i nadesłanych przez uczestników, Jury oceni i wybierze do 16 zwycięskich fotografii. Dodatkowo te fotografie wezmą udział w głosowaniu internautów, w trakcie którego ci wybiorą laureata tzw. konkursu publiczności. Głosowanie odbędzie się na stronie www.facebook.com/Mazowsze.serce.Polski. Uczestnik konkursu, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów (like’ów) otrzyma nagrodę publiczności.

Warto się pokusić, by wziąć udział w konkursie, bo nagrody sa znaczne. Pierwsza nagroda – w wysokości 2 tys. zł, druga 1,5 tys. zł i trzecia 1 tys. zł – dla każdej z kategorii konkursowych. Przyznane zostanie też do trzech wyróżnień – po 800 zł każde. Natomiast nagroda publiczności – to 1 tys. zł.

Dodatkowo dla laureatów konkursu Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie zorganizuje weekendowe warsztaty fotograficzne, które odbędą się do końca 2023 roku. Forma organizacji warsztatów (wyjazdowe lub online) będzie uzależniona od sytuacji i obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 w kraju.

Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz