Gminie niestraszna zima

RYBNO W gminie Rybno podpisana została umowa z podmiotem odpowiedzialnym za prowadzenie akcji zimowego odśnieżania w sezonie 2022/2023. Odśnieżanie dróg prowadzi Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ARDA Sylwester Janasz z Janowa dla rejonów obszarowych 1 i 3.

Pierwszy rejon to drogi gminne i wewnętrzne na terenie wsi – Wężyki, Sarnów, Antosin, Karolków Rybnowski, Nowa Wieś, Aleksandrów, część Rybna (ul. Borowa, ul. Szkolna, ul. Osiedle XXX-lecia) oraz parking przy SP w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego. W sumie to około 36 kilometrów. Natomiast rejon trzeci to drogi w części, Jasieńca, Złota, Wesoła, Konstantynów, Bronisław, część Nowego Szwarocina i część Erminowa. To około 29 kilometrów. Rejon drugi jest centralną częścią gminy i będzie obsługiwany przez pracowników Urzędu Gminy Rybno.

– Chcę poinformować mieszkańców gminy, a szczególnie kierowców, że wraz z pojawieniem się obfitych opadów śniegu prace związane z odśnieżaniem od razu zostaną rozpoczęte – poinformował Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Noc z 23 na 24 listopada była tą, kiedy spadł pierwszy tej jesieni śnieg i zapewne pierwsze piaskarki wyruszyły już na gminne trasy.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz