Gmina czeka na wnioski

fot.pixabay
Reklamy

NOWA SUCHA Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Suchej poinformował mieszkańców, że od 1 grudnia przyjmowane są wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego. Przy zużyciu rocznym 5MWh w gospodarstwie domowym dodatek wynosi 1 tys. zł. Natomiast powyżej 5 MWh dodatek wynosi 1,5 tys. zł.

W tym drugim przypadku warunkiem otrzymania dodatku jest załączenie potwierdzenia przekroczenia 5 MWh wysokości rocznego zużycia za rok 2021. Zgłoszenie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków jest podstawowym warunkiem otrzymania dodatku. Pompa ciepła musi być zgłoszona jako główne źródło ogrzewania. Nie ma kryterium dochodowego przy dodatku elektrycznym (podobnie jak przy dodatku węglowym). Dodatku elektrycznego nie otrzymają gospodarstwa domowe, które zainwestowały w fotowoltaikę lub pobrały inne dodatki – węglowy, do pelletu, oleju, gazu LPG i drewna.

Wnioski przyjmowane są w gminie od 1 grudnia 2022 roku do 1 lutego 2023 roku. Dodatek elektryczny będzie wypłacany do 31 marca przyszłego roku. Komplet dokumentów należy zgłaszać w GOPS w Nowej Suche w godzinach urzędowania

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz