Betlejemskie Światło Pokoju jest już na Mazowszu

Reklamy

Jednym z pierwszych miejsc, gdzie zapłonął betlejemski płomień była bazylika brochowska, gdzie w niedzielę, 11 grudnia, odbyło się Mazowieckie Przekazanie BŚP. Podczas uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ks. Paweł Olszewski, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie ogień został przekazany przez Komendanta Chorągwi Mazowieckiej hm. Cezarego Supła i Przewodniczącego Rady Chorągwi hm. Roberta Konarskiego delegacjom mazowieckich hufców.

Mszę świętą poprzedził koncert kolęd w wykonaniu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. dh Wacława Milke oraz laureatów III Konkursu kolęd i pastorałek „Z kolędą po Mazowszu”. Wśród finalistów znalazła się Julia Ligowska z 2 Gromady Zuchowej ,,Leśne skrzaty” z Hufca „Mazowsze” Płock, która utworem „Maleńka miłość” wyśpiewała sobie drugie miejsce w kategorii zuchów. Trzecie miejsce zajęły zuchenki z 8 Gromady Zuchowej Radosne Słoneczka z Hufca ZHP Sierpc, które wykonały pastorałkę „Mario, czy już wiesz?”. Utwór „Gloria”, za który zdobyli nagrodę specjalną w kategorii „Nagrania studyjne i profesjonalne” zaśpiewała reprezentacja 66 Próbnej Drużyny Wędrowniczej „Na przełaj” z Hufca „Doliny Liwca” w Węgrowie – Izabela Ilczuk, Marta Szymanik, Krzysztofa Kulbicki i Mateusz Akonom.

Uroczystość była także okazją do wyróżnień. Brązową Odznakę „Zasłużony Instruktor Chorągwi Mazowieckiej ZHP” w podziękowaniu za 50 lat służby w Związku Harcerstwa Polskiego oraz 30 lat pełnienia funkcji drużynowej 22 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Sosenka” działającej właśnie w Brochowie otrzymała harcmistrzyni Agnieszka Wójcik. Odznakę Chorągwi Mazowieckiej ZHP za służbę na rzecz Chorągwi otrzymała podharcmistrzyni Joanna Pietrasik, a za ogromną wrażliwość skierowaną w stronę drugiego człowieka – ośmioletnia Michasia z 3 Gromady Zuchowej w Młodzieszynie.

O to, by światło z Betlejem dotarło do naszej Chorągwi zadbały także reprezentacje hufców, które brały udział w Betlejemskim Zlocie 2022 w Zakopanem.

W ten sposób Światło niesione przez zuchy, harcerzy i instruktorów rozpoczęło swoją wędrówkę po województwie mazowieckim, gdzie dotrze do miast, wsi, parafii i naszych domów. W tym roku akcji towarzyszy przesłanie „Światło dla Ciebie”.

Dziękujemy wszystkim za obecność i służbę podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

Hufiec ZHP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz