Zapraszamy na Sochaczewskie Mikołajki

Reklamy

4 grudnia od godziny 15.00 zapraszamy na sochaczewskie Mikołajki, które potrwają do godziny 18.00.  Odbędą się  w plenerze, na terenie podzamcza oraz w amfiteatrze. 

Mikołajki w amfiteatrze uświetni prezentacja szopek bożonarodzeniowych. W konkursie organizowanym przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Jak powiedziała sekretarz miasta, Joanna Niewiadomska-Kocik, na ul. Podzamcze powstanie m.in. zagroda reniferów. – Mamy nadzieję spotkać w niej gościa specjalnego – św. Mikołaja w swoich czarodziejskich saniach. Każde dziecko będzie mogło napisać do niego list ze swoimi prośbami, zrobić zdjęcie, własnoręcznie ozdobić pierniczki, bombki i inne świąteczne gadżety. Do Sochaczewa przyjedzie także wielka wiedeńska karuzela, w amfiteatrze zobaczymy bożonarodzeniowe ozdoby i szopki, a na scenie wystąpią dla dzieci lokalne zespoły. Koła Gospodyń Wiejskich rozłożą stoiska z wykonanymi przez siebie świątecznymi smakołykami, a  wszystkim tym atrakcjom będzie towarzyszył dwudniowy kiermasz bożonarodzeniowy – dodaje Joanna Niewiadomska-Kocik.

Najmłodsi będą także mieli niecodzienną okazję napisania i wysłania listu do św. Mikołaja. Święty ma na głowie tyle dziecięcych próśb, że pewnie nie spamiętałby wszystkich przekazywanych ustnie. A list, to list. Obecne na miejscu elfy chętnie pomogą w stworzeniu wyjątkowej korespondencji, która z ul. Podzamcze w Sochaczewie trafi wprost do Rovaniemi w Laponii. Święty przyjmuje tam listy z całego świata, dlatego tak ważne jest, aby te, nadane w naszym mieście, były szczere, ale też przemyślane i wyróżniały się wśród innych. Bo musicie wiedzieć, że poczta św. Mikołaja to prawdziwe miejsce w Finlandii, gdzie w okresie przedświątecznym elfy otrzymują nawet 30 000 listów dziennie! I każdy z nich czytają!

Wyśmienitą atmosferę mikołajkowego święta na podzamczu będzie można samodzielnie uwiecznić w fotobudce. Jest tookazja, aby sfotografować się w nietypowych ujęciach. Możecie wybrać fantazyjne nakrycie głowy, gwiazdkową opaskę lub okulary, a może rogi renifera?

 4 grudnia będzie  także okazja, aby własnoręcznie ozdobić pierniczki, przygotować stroiki na wigilijny stół, bombki na choinkę, a nawet skarpety na prezenty. Niczego nie musicie przynosić z domu. Na warsztatach pod hasłem „Zrób to sam”, z pomocą rodziców i animatorów, w prosty sposób możecie wykonać piękne rzeczy dla siebie lub kogoś bliskiego, prawie takie jak w fabryce elfów u świętego Mikołaja.

W  festynie czas umili dzieciom karuzela wiedeńska, zwana również wenecką. Karuzela ta ma niezwykły urok – charakterystyczna muzyka, feeria barw, magia świateł, do tego ulubione bajkowe postacie, ruchome konie oraz pojazdy, to przepis na niezapomnianą zabawę.

A za sprawą Kół Gospodyń Wiejskich z naszego regionu na stoiskach znajdą się tradycyjne, bożonarodzeniowe potrawy, ciasta i inne wypieki. Wszystkie zostaną przygotowane w domowych kuchniach według lokalnych, sprawdzonych przepisów.

Mikołajki w amfiteatrze uświetni prezentacja szopek bożonarodzeniowych. W konkursie organizowanym przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą już po raz 28. podziwiać będziemy stajenki małe i duże, malowane i strugane, wykonane własnoręcznie przez najmłodszych oraz osoby dorosłe, we wszystkich możliwych technikach.

W sobotę i niedzielę w godz. 12.00-18.00 festynowi będzie towarzyszył kiermasz bożonarodzeniowy, którego stoiska znajdziemy w parku Chopina przy ul. Traugutta.

UM/opr.red.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz