Zapraszamy na 8.Sochaczewską Olimpiadę Seniorów

Reklamy
Miejski Ośrodem Sportu i Rekreacji po raz ósmy już zaprasza do udziału w Sochaczewskiej Olimpiadzie Seniora pod patronatem i o puchar Burmistrza Sochaczewa, która odbędzie się 16 listopada w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2. Zaczynamy o godz. 9.30

Propozycja łączy w sobie zarówno sportową rywalizację, jak i rozrywkę dla umysłu.

Zawody rozegrane zostaną w następujących konkurencjach: warcaby, „memoriada – ćwiczenia pamięci” oraz konkurencje sprawnościowe.

W poszczególnych konkurencjach biorą udział 2,4 lub 6 osobowe reprezentacje drużyn. Wszystkie zespoły otrzymają pamiątkowe nagrody w zależności od zajętego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymają również certyfikat udziału. Dodatkowo przyznane zostaną  pamiątkowe Puchary Kibica Olimpiady za najlepszy doping dla zawodników. W tej edycji zachęcamy również wszystkie drużyny do wzięcia udziału w pokazie mody nakryć głowy tzw. Paradzie Kapeluszy. Każda drużyna proszona jest o przygotowanie min. 3 nakryć głowy, które zaprezentuje podczas pokazu. Komisja złożona z reprezentantów drużyn, zaproszonych gości, przedstawicieli organizatora wybierze 3 najciekawsze stylizacje, a ich właściciele otrzymają nagrody specjalne, w tym statuetki.

Organizator zapewnia także m.in. opiekę medyczną, poczęstunek, napoje, a także rozrywkę muzyczną.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie telefoniczne pod numer telefonu 721-121-011 lub mailowo na adres mosir@mosir.sochaczew.pl  oraz wypełnienie w dniu zawodów karty zgłoszeniowej, co wiąże się z akceptacją regulaminu i złożeniem oświadczenia o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach.

Poniżej regulamin zawodów i opis konkurencji.

8.Sochaczewska Olimpiada Seniorów pod patronatem i o puchar Burmistrza Sochaczewa

Termin: 16 listopada 2022r., godz. 9.30

Miejsce : hala sportowa ul. Kusocińskiego 2

Program:

-ok. godz. 9.00 –przybycie zawodników, wypełnienie kart zgłoszeniowych, zapoznanie z regulaminem i przebiegiem poszczególnych konkurencji

– godz. 9.30– uroczyste otwarcie Olimpiady

Godz. 9.40. – Parada kapeluszy – zapraszamy drużyny do udziału w pokazie mody nakryć głowy , każda drużyna proszona jest o przygotowanie min. 3 nakryć głowy, które zaprezentuje podczas pokazu. Komisja złożona z reprezentantów drużyn, zaproszonych gości, przedstawicieli organizatora wybierze 3 najciekawsze stylizacje, a ich właściciele otrzymają nagrody specjalne, w tym statuetki.

Przebieg konkurencji:

W konkurencji warcabów biorą udział 2 osoby wytypowane z drużyny, w memoriadzie 4 osoby, a w konkurencjach sprawnościowych 6 osób z każdej drużyny.

 – ok. godz. 12.30-13.00 Po zliczeniu punktacji , wręczenie nagród i podsumowanie olimpiady

Poczęstunek

Konkurencje

  1. 1.       Warcaby

Turniej rozgrywany parami – po 2 osoby z drużyny

System każdy z każdym

  1. 2.       Memoriada

Od 2 do 4 osób z drużyny

Rozwiazywanie testów  Zadania konkursowe nie sprawdzają wiedzy z żadnej dziedziny, lecz umiejętności kojarzenia i zapamiętywania. Podczas Memoriady uczestnicy zmierzą się z kilkoma zadaniami, z których każde będzie stanowiło inną trudność pamięciową.

  1. 3.       Sprawnościowe:

6 osobowe drużyny

Konkurencje sportowe

1.            PIŁKĄ DO CELU – zadanie dla całej drużyny ,  cała drużyna trzyma za pomocą sznurków płytę z wyciętym otworem na piłkę. Zadaniem drużyny jest tak balansować piłką na płycie, by wcelować piłką do otworu. Konkurencja na czas. Kto wykona zadanie szybciej ten wygrywa

2.            RZUTY DO KOSZA – każdy zawodnik ma 3 rzuty do kosza. Udział bierze 6 osób. Wygrywa drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów

3.            PROCA XXL – każdy z zawodników ma dwa strzały z wielkiej procy do bramki piłkarskiej. Liczy się ilość celnych strzałów

4.            PAPIER, KAMIEŃ , NOŻYCE – konkurencja drużynowa, każdy z każdym- drużyny stają naprzeciwko siebie na końcach torów wyznaczonych przez hula hop , każdy zawodnik wskakuje do hula hop w kierunku do drużyny przeciwnej, przy spotkaniu z przeciwnikiem zawodnicy grają w PAPIER , KAMIEŃ , NOŻYCE, zawodnik który wygrał skacze dalej w kierunku drużyny przeciwnej, zawodnik który przegrał , wraca do swoje drużyny , a jego miejsce zajmuje kolejna osoba z drużyny, która porusza się w kierunku przeciwnika. Wygrywa ta drużyna, której zawodnicy pokonają szybciej tor hula hop.

5.            KÓŁKO I KRZYŻYK – konkurencja drużynowa, każdy z każdym . Zasady jak w tradycyjnej grze Kółko i krzyżyk – drużyny grają na zmianę rzucając swoimi piłkami na przyczepione na tablicy tarcze z rzepami, starają się trafić na wybrane pole, by ułożyć trzy swoje piłki w jednym rzędzie (pionowym, poziomym lub po ukosie). Której drużynie się to uda szybciej, ta wówczas wygrywa.

6.            KRĘGLE – wszystkie osoby z drużyny mają po jednym rzucie kulą w stojące kręgle, liczy się łączna ilość strąconych kręgli. Wygrywa drużyna z największą ilością strąconych kręgli. Kręgle ustawiane są na nowo po każdym zawodniku z danej drużyny.

 Cele współzawodnictwa:

– propagowanie aktywnych form wypoczynku

– doskonalenie sprawności fizycznej przez czynny udział w zawodach sportowych

– integracja środowiska seniorów i utrwalanie więzi poprzez wspólne poznanie i wymianę doświadczeń na gruncie sportowo-rekreacyjnym

– utrzymanie i podnoszenie kondycji uczestników zawodów

– wyłonienie najlepszych uczestników turnieju i zespołów 

Uczestnictwo :

W zawodach mogą brać udział osoby w wieku +50 lat , prowadzimy klasyfikację indywidualną i drużynową, zawodnicy zaznaczają w zgłoszeniu przynależność drużynową

Reprezentacje zaproszonych organizacji pozarządowych w ilości 6 – 12 osób

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie telefoniczne pod numer telefonu 721-121-011 lub mailowo na adres mosirs@mosir.sochaczew.pl  oraz wypełnienie w dniu zawodów karty zgłoszeniowej, co wiąże się z akceptacją regulaminu i złożeniem oświadczenia o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach.

Obowiązuje strój i obuwie sportowe.  Zawodników obowiązuje przestrzeganie regulaminów obiektów, na których odbywają się zawody.

Nagrody:

Ogłoszenie wyników nastąpi po zakończeniu wszystkich konkurencji.

W poszczególnych konkurencjach – za zajęcie pierwszego, drugiego, trzeciego miejsca, zostaną wręczone medale i drobne upominki.

Prowadzimy również klasyfikację drużynową. Wszystkie drużyny otrzymają pamiątkowe nagrody w zależności od zajętego miejsca. Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymają również certyfikat udziału.

Dodatkowo przyznane  zostaną  pamiątkowe Puchary Kibica Olimpiady za najlepszy doping dla zawodników.

MOSiR Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz