Z wizytą u Powstańca

Reklamy

PŁOCK Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Andrzej Grabarek, dyrektor SP im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym, wraz z Haliną Jeznach, kierowniczką szkolnej świetlicy i Jakubem Chmielewskim, prezesem Płockiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK, odwiedzili kpt. Katarzynę Nowakowską – Rabińską ps. „Kasia”, żołnierza AK, uczestniczkę Powstania Warszawskiego w jej płockim domu.

Przez ostatnie 30 lat pani Kasia wielokrotnie gościła na szkolnych uroczystościach w Brzozowie. Tym razem jednak nie dała rady dojechać, tak więc odwiedzili ją przedstawiciele szkoły. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż uczestniczka powstania ma prawie 100 lat i już wyprawa do Płocka jest dla niej zbyt ciężka.

W czasie spotkania, w którym uczestniczyła również najbliższa rodzina pani Kasi, Andrzej Grabarek wręczył jej Statuetkę „Przyjaciela Szkoły” nadaną w 2020 roku, której z powodu pandemii nie udało się wcześniej jej przekazać. Dyrektor przekazał jej również okolicznościowy „Medal 100-Lecia Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym”.

Oprac. BN

Fot. Andrzej Grabarek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz