Wakacje w obiektywie kamer

Fot.: .pixabay
Reklamy

SOCHACZEW Miejski monitoring opracował raport ze swej pracy za trzeci kwartał 2022 roku. Statystyki pokazują, jak wyglądały kwestie bezpieczeństwa w Sochaczewie podczas minionych wakacji.

O ile liczba zdarzeń wymagających interwencji pracowników miejskiego monitoringu z roku na rok systematycznie spada, to w miesiącach wakacyjnych jest ich więcej w porównaniu do reszty roku. W ostatnie wakacje miejski monitoring odnotował trzydzieści dziewięć zdarzeń, a w całym zeszłym roku takich sytuacji było dziewięćdziesiąt pięć. To między innymi podrzucanie worków śmieci do ulicznych koszy, niszczenie mienia, spożywanie alkoholi w miejscu publicznym, nietrzeźwi leżący w miejscach publicznych oraz bójki. Dwadzieścia jeden z zaobserwowanych zdarzeń zakończyło się interwencją pracowników policji, a trzy interwencją straży pożarnej. Najwięcej, bo po osiem niepokojących zdarzeń uchwyciły kamery ustawione na skrzyżowaniu ul. Pokoju i Żeromskiego oraz skrzyżowaniu Traugutta i Reymonta. Siedem zdarzeń uchwyciła kamera na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej, Żeromskiego i 1 Maja.

Monitoring zbierał też zgłoszenia za pośrednictwem całodobowego telefonu interwencyjnego 46 862-36-82. Tą drogą mieszkańcy zgłosili w minionych trzech miesiącach dwadzieścia dziewięć zdarzeń. Większość z nich dotyczyła błąkających się zwierząt, o czym powiadomione zostały schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim oraz lekarz weterynarii. Cztery zgłoszenia dotyczyły awarii oświetlenia ulicznego.

UM Sochaczew/(seb)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz