ŚWIĘTOWALI ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

Reklamy

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Iłowie odbyły się w czwartek, 10 listopada pod Kolumną Niepodległości, oraz odbył się koncert w sali bankietowej „Nowakowski” w Iłowie,  podczas którego wystąpili młodzi wykonawcy z Iłowa oraz Kapela Pana Janka. Gwiazdą wieczoru był tenor Bogusław Morka. Organizatorami uroczystości w Iłowie była Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej oraz Proboszcz Parafii w Iłowie ks. Krzysztof Borucki.

 Uroczystość upamiętniająca 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w piątek, 11 listopada o godz. 18.00 przed Kolumną Niepodległości, znajdującą się obok kościoła parafialnego w Iłowie. Uroczystość prowadził miejscowy historyk Sławomir Ambroziak. Wartę Honorową, jak co roku od wielu lat, pełnili żołnierze z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Obecne były również poczty sztandarowe ze Szkół Podstawowych z Iłowa, Brzozowa, Kaptur, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, Ochotniczej Straży Pożarnej z Iłowa, Słubic oraz z Koła Łowieckiego Żbik z Iłowa. Na uroczystości byli obecni przedstawiciele samorządu gminnego z wójtem Janem Kraśniewskim, członkowie Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej, a także członkowie grupy motocyklowej Ayoła.

Po odegraniu Hymnu Państwowego, modlitwie i Apelu Poległych, poszczególne delegacje składały kwiaty przed kolumną z popiersiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Kolejnym punktem uroczystości był okolicznościowy koncert w sali bankietowej „Nowakowski” w Iłowie. Podczas niego wystąpili młodzi, zdolni wykonawcy z Iłowa – Sandra Łęcka i Mateusz Staniaszek. Dwa utwory w trakcie wieczoru zaprezentowała Kapela Pana Janka. Na finał odbył się koncert gwiazdy koncertu, tenora Bogusława Morki, artysty obdarzonego niezwykle pięknym głosem, który koncertuje w kraju i za granicą z ogromnymi sukcesami oraz cieszy się ogromną popularnością. Jego sukcesy są poparte wieloletnią pracą artystyczną na scenach Teatru Wielkiego i Teatru Roma w Warszawie, gdzie występował miedzy innymi w takich operetkach jak „Baron Cygański”, „Księżniczka Czardasza”, czy „Ptasznik z Tyrolu”. Bogusława Morkę można usłyszeć i zobaczyć na koncertach w całej Polsce. Jest stałym bywalcem wielu festiwali muzycznych, w szczególności Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Jego koncert w Iłowie składał się zarówno z polskich pieśni patriotycznych, jak i z utworów operetkowych z nutą bel canta. Podziwialiśmy jego niebywałą sztukę wokalną, niosącą wzruszenie i ukojenie serca. Występ został nagrodzonym owacją na stojąco, były także bisy, jak też wspaniałe bukiety wręczone na finał.

Uroczystość w Iłowie przygotowała Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej oraz ks. Krzysztof Borucki, proboszcz Parafii w Iłowie Ksiądz. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowań i sprawnego przebiegu uroczystości.

Wanda Dragan

Fot. Andrzej Dragan

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz