Sprawdź światła w samochodzie

fot.policja

SOCHACZEW „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” to prowadzona przez policję kampania mająca na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2022 r.

W ramach kampanii, na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach. na terenie naszego powiatu będzie to mozna jeszcze zrobic 19 listopada i 3 grudnia w trzech punktach: OSKP MOTO-BOL – ul. 15 Sierpnia 110E   Sochaczew, PSKP BONDAR ul. Warszawska 23 Teresin oraz HU Dawid Szczepanik OSKP ul. Topołowa 75 Teresin.

Policja przypomina, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.

atu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz