Rocznica Ziemi Sochaczewskiej

SOCHACZEW W tym tygodniu, a dokładnie 18 listopada, przypada 32 rocznica wydania pierwszego numeru „Ziemi Sochaczewskiej”, a ten ukazał się 18 listopada 1990 r. Gazeta kosztowała wówczas 1000 złotych, oczywiście tych starych.

Te 32 lata to tysiące tekstów, wywiadów, relacji z sesji rady miasta, koncertów, wystaw, meczów. To ponad 1400 wydań gazety, zapis historii miasta na przestrzeni ponad trzech dekad.

Przypomnijmy, że założycielem i pierwszym redaktorem naczelnym Ziemi Sochaczewskiej był Janusz Szostak, a zespół redakcyjny tworzyli m.in.: Irena Szostak, Jerzy Szostak oraz Tomasz Połeć. Warto także wspomnieć o tym, że nazwę tygodnika wymyślił Tomasz Połeć.

Dodajmy, że kolejnymi naczelnymi najstarszego sochaczewskiego tygodnika byli: Eugeniusz Wąsik, Janusz Sofulak, Andrzej Wach, Małgorzata Pałuba-Burzyńska, Andrzej Smyczek, Jolanta Sosnowska, Robet Małolepszy, a obecnie „Ziemi Sochaczewskiej” szefuje Daniel Wachowski.

Należy również wspomnieć o tym, że z okazji trzydziestolecia tygodnika, w grudniu 2020 roku, zostało utworzone cyfrowe archiwum wszystkich wydań – od pierwszego z 1990 roku, aż po ukazujące się obecnie. Zachęcamy do lektury. Niejednemu łza się w oku zakręci…

dot

Fot.: Archiwum Ziemi Sochaczewskiej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz