Puchar w Turnieju Miast

BRZOZÓW STARY W nowej sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym w 21 listopada odbyło się  podsumowanie III Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości. W tym turnieju SP w Brzozowie zdobyła drugie miejsce.

Sam Turniej Miast w Brzozowie Starym odbył się 19 października. W sportowej rywalizacji uczestniczyło 108 uczniów kl. III – VI z SP im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym, SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, SP im. Bolesława Chrobrego w Kapturach.

Sportowa rywalizacja obejmowała 8 konkurencji – piłkarski slalom zakończony strzałem do bramki, rzuty wolne do kosza, bieg wahadłowy 10 m x 6 metrów, bieg zwinnościowy „po kopercie”, podskoki obunóż na skakance, skok w dal po odbiciu obunóż z miejsca, rzuty na bramkę do piłki ręcznej i skok dosiężny wzwyż z odbicia obunóż przy ścianie.

SP w Brzozowie Starym w turnieju zgromadziła 3851 punktów i zajęła w klasyfikacji generalnej   drugie miejsce za Kielcami – przed Głuchołazami i Lubaczowem.

Puchar Niepodległości za zdobycie wicemistrzostwa ogólnopolskiego turnieju wręczył Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, i Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu z Pucka. Nagrodę odebrała delegacja uczniów wraz z Andrzejem Grabarkiem, dyrektorem SP w Brzozowie Starym.

Na uroczystości wręczenia Pucharu Niepodległości byli obecni – Jan Kraśniewski, wójt gminy Iłów, Michał Orliński, dyrektor biura poselskiego Macieja Małeckiego, Elżbieta Kopka, dyrektor SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, Tomasz Studziński, dyrektor SP im. Bolesława Chrobrego w Kapturach oraz nauczyciele wychowania fizycznego z tych szkół.

Zdobycie lauru i pucharu w ogólnopolskim turnieju sportowym to wielki sukces SP w Brzozowie Starym.

Oprac. BN

Fot. UG Iłów

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz