Psy mają zakaz

fot.pixabay

KAMPINOS Choć spacer po lesie z psem to miła forma rekreacji i spędzania czasu to jednak zabranie swego pupila na wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej jest niedozwolone w niektórych miejscach. Do Kampinoskiego Parku Narodowego można wybrać się z psem tylko na wybrane obszary. Są to tereny objęte ochron ą krajobrazową, parkingi i polany wypoczynkowe.

Na spacery leśne można też wybrać z czworonogiem na obszary, które nie są w zarządzaniu KPN. Z psem można tez spacerować po szlakach biegnących wzdłuż dróg publicznych. W Parku nie można z psem wybrać się na teren ochrony czynnej i ścisłej, czyli na większość szlaków. Taki zakaz wiąże się z tym, że na terenach chronionych jest wiele gatunków zwierząt i ptaków, którym z spacer z psem zakłóciłby poczucie bezpieczeństwa.

Na przykład wilki, które są stałymi lokatorami KPN mogłyby poczuć zagrożenie swoich terytoriów i czynnie zaatakować spacerującego z psem człowieka.

Warto przy tym pamiętać że do dyspozycji odwiedzających Park jest około 360 km oznakowanych pieszych szlaków turystycznych oraz blisko 200 km szlaków rowerowych.

 BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz