Przed nami jubileuszowy kiermasz świąteczny

fot.pixabay

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego wraz z hotelem Chopin zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w kiermaszu świątecznym pn.: „Boże Narodzenie na Mazowszu”, który odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia w sali balowej hotelu (I piętro) przy ul. Traugutta 21.

Na wydarzenie zapraszamy w godzinach 10.00-15.00. W związku z jubileuszową – 10. edycją naszej imprezy zaplanowaliśmy moc dodatkowych atrakcji. Będzie tort urodzinowy, świąteczne występy najmłodszych mieszkańców Sochaczewa, konkursy z nagrodami a na dzieci przez cały dzień będzie czekać św. Mikołaj, który rozda paczki ze słodyczami. Dla wystawców, jak w latach poprzednich, zorganizowany zostanie konkurs na najatrakcyjniejsze stoisko wystawiennicze.

W wielu miejscach Polski tego typu imprezy są już tradycją, cieszącą się popularnością wśród mieszkańców ze względu na ich nieodparty urok oraz świąteczną atmosferę. Nie inaczej jest w Sochaczewie. Dodatkowym plusem jest – w przypadku naszego kiermaszu to, iż organizatorzy nie pobierają żadnych opłat do wystawców, nie ma też biletów wstępu dla zwiedzających. To niewątpliwie jedna z największych świątecznych imprez wystawienniczo-promocyjnych w tej części Mazowsza. Kiermasz „Boże Narodzenie na Mazowszu”, to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę grudnia w hotelu Chopin w Sochaczewie. Na tegoroczny kiermasz zapowiedziało się już ok. 60 wystawców z terenu powiatu sochaczewskiego i powiatów ościennych, którzy zaprezentują m.in. ozdoby i dekoracje świąteczne, w tym: stroiki, choinki, bombki czy kartki świąteczne. Nie zabraknie wyrobów cukierniczych – będą ciasta, pierniki a nawet piernikowe chatki, a także powidła i pierogi. Pojawi się stoisko z miodem. Ponadto, wystawcy zaprezentują makramy, wyroby ceramiczne, koronkowe czy szydełkowe, pojawią się czapki wełniane, biżuteria, maskotki, ozdobne poduszki, świece sojowe, serwetki.

Swoje stoiska wystawiennicze będą miały też szkoły i placówki pomocowe, m.in.: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza z Chodakowa, ZS RCKU, ZS im. J. Iwaszkiewicza, ZS Teresin, Szkoła Podstawowa z Gawłowa, Miejskie Przedszkole nr 1 z Sochaczewa. Będzie też Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Załuskowa, Zespół Szkół Specjalnych z Erminowa, Warsztat Terapii Zajęciowej z Chodakowa czy lokalne koła gospodyń wiejskich a nawet drużyny harcerskie, które będą sprzedawać ozdoby świąteczne z przeznaczeniem zebranych środków na cele charytatywne.

Już dziś zachęcamy do zarezerwowania sobie wolnego czasu i odwiedzenia naszego świątecznego kiermaszu w niedzielę, 11 grudnia w hotelu Chopin.

Szczegółowy program przedstawia się następująco:

10.00 Rozpoczęcie kiermaszu świątecznego;

10.30 Uroczyste otwarcie kiermaszu:

– przemówienia gości,

– wspólne kolędowanie,

– tort jubileuszowy,

– rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze stoisko.

11.20 Występ Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Folklorek”;

12.00 Degustacja potraw świątecznych;

12.15 Konkursy i zabawy ze św. Mikołajem;

12.30 Występ Drużyny Marzeń z Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie w przedstawieniu „Zaczarowany śnieg”;

13.15 Konkursy i zabawy ze św. Mikołajem;

13.30 Występ świąteczny Grupy Odkrywców z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Sochaczewie;

14.00 Degustacja potraw świątecznych;

14.15 Konkursy i zabawy ze św. Mikołajem;

15.00 Zakończenie kiermaszu.

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz