Odpowiedzą za kradzież drzewa i przestępstwa narkotykowe

fot.pixabay

Policjanci z Sochaczewa zatrzymali siedem osób podejrzewanych o kradzieże drewna i inne przestępstwa. W trakcie wykonywanych czynności zabezpieczono znaczną ilość narkotyków i odzyskano część kradzionego drewna z lasu.

Policjanci z Sochaczewa zostali powiadomieni o kradzieży drewna. Nieznani wtedy sprawcy wjeżdżali autem do lasu i kradli drewno z kubików. Nie była to jednorazowa sytuacja. Straty wyceniono na ponad 10 tys. złotych.

Kryminalni zatrzymali łącznie siedem osób podejrzewanych o kradzieże i przestępstwa narkotykowe. W trakcie przeszukania u 30-letniego mężczyzny znaleziono amfetaminę. Mieszkaniec gminy Młodzieszyn i 19- letnia kobieta zostali zatrzymani.

Kryminalni zatrzymali jeszcze pięć innych osób podejrzanych o kradzieże drewna. Wśród nich był 21 – letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego przy którym znaleziono torebkę z marihuaną, a podczas przeszukania zabezpieczono jeszcze 44 gramy zielonego suszu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przestawienie zarzutów sześciu osobom. Podejrzani będą odpowiadać za kradzieże lub usiłowanie kradzieży. Część z nich usłyszała zarzuty posiadania narkotyków lub posiadania ich znacznej ilości, a także ich udzielania.

Kryminalni ustalili, że kradzione drewno trafiało do sprzedaży. Udało im się odzyskać część utraconego mienia.

Kradzież jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz