ODNOWA SKÓRY RETINOLEM

Fot.pixabay

Retinol to jeden z najbardziej znanych i wszechstronnych składników pielęgnujących skórę. Może pomóc w leczeniu trądziku, rozjaśnianiu przebarwień posłonecznych.

Serum lub krem z retinolem są jednak nieocenione zwłaszcza w kuracji przeciwstarzeniowej. Retinol to jeden z rodzajów retinoidów, czyli pochodnych witaminy A.

Dobrze dobrany retinol nie tylko spłyci zmarszczki, ale również pobudzi skórę do syntezy kolagenu oraz znormalizuje stan twojej cery.

Istnieje kuracja silnie rewitalizująca z argininą, retinolem i transformującym czynnikiem wzrostu.

ARGININA jest naturalnym aminokwasem, który nie tylko wzmacnia barierę lipidową, ale także, przenikając głębokie warstwy skóry właściwej, przemienia się w mocznik. W związku z tym staje się humektantem odpowiedzialnym za poziom nawilżenia. Ponadto zwiększa cyrkulację mikrokrążenia i rozszerza naczynia włosowate, dzięki czemu poprawia odżywienie i dotlenienie komórek.

RETINOL jest formą witaminy A zaliczaną do związków aktywnych biologicznie. Przenika do warstwy rogowej naskórka, intensywnie i głęboko odżywiając skórę. Usuwa martwy naskórek oraz pobudza odnowę komórkową. Rewitalizuje, odświeża i intensywnie wygładza skórę.

TRANSFORMUJĄCY CZYNNIK WZROSTU to czynnik wzrostu pochodzenia roślinnego, naturalnie wytwarzany przez skórę i dobrze przez nią przyswajany. Bierze udział w syntezie białek macierzy pozakomórkowej i produkcji lipidów naskórka, poprawiając integralność i ochronę skóry. Ma działanie podobne do retinolu i kwasu retinowego pod względem skuteczności i produkcji kolagenu. Ponadto badania wykazały jego wpływ na redukcję zmarszczek u kobiet w okresie menopauzy. W połączeniu z retinolem wykazuje synergiczne działanie.

Dla kogo kuracja: skóra dojrzała, skóra tłusta, skóra sucha, przebarwienia różnego pochodzenia, utrata jędrności, wiotkość skóry, rogowacenie okołomieszkowe, blizny potrądzikowe, rozstępy.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz