Odeszli od nas…

Reklamy
Jak co roku, w tym szczególnym czasie obchodów Dnia Wszystkich Świętych wspominamy tych, którzy odeszli od nas w ostatnich dwunastu miesiącach, a przez lata wpływali na życie naszej lokalnej społeczności. W minionym roku pożegnaliśmy m.in. kilka osób związanych z początkami sochaczewskiego samorządu, czy kilku wieloletnich pedagogów, wychowawców wielu pokoleń uczniów.

22 listopada

Henryka Pietrzak – inicjatorka utworzenia Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Włókienko” i jego pierwsza prezes w latach 2006-2012. Zmarła w wieku 90 lat.

28 listopada

ppłk Jan Dębowski – oficer Wojska Polskiego, specjalista od łączności i zabezpieczenia lotów. Od 1999 roku był prezesem koła nr 5 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Sochaczewie. Zmarł w wieku 88 lat.

10 grudnia

Janusz Szostak – dziennikarz, założyciel i wydawca lokalnego tygodnika „Express Sochaczewski”, Express Wieczorny, magazyn Reporter, portal sochaczewianin.pl, pisarz. Zalożyciel sochaczewskiej Fundacji Na Tropie. Obecnie noszącej imię Janusza Szostaka. Pierwszy redaktor naczelny „Ziemi Sochaczewskiej”.

Autor kilkunastu książek o tematyce kryminalnej, m.in. Kto zabił Iwonę Wieczorek?, Co się stało z Iwoną Wieczorek?, Widziadła, Urwane ślady, Otchłań grzechu,  Słowik, Byłam dziewczyną mafii, Gangsterskie egzekucje, Więzienny Świat, Komando śmierci, Masa od pakera do gangstera, Bandyci i celebryci, Zbrodnie niewyjaśnione. Dwóch części książek o Sochaczewie pt. Spacerkiem po Sochaczewie. Zmarł nagle  w wieku 64 lat.

12 grudnia

Stanisław Dziekoński – radny rady miejskiej I kadencji, przedsiębiorca, były wiceprezes spółdzielni Metal-Mot, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Sochaczewie. Żył 71 lat.

30 grudnia

Krystyna Chaber – nauczyciel języka rosyjskiego i języka polskiego, wicedyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie w latach 2001-2006. Odeszła w wieku 69 lat.

22 lutego

Mateusz Piskorowski – młody mieszkaniec naszego miasta, który od lat zmagał się z glejakiem. W Sochaczewie organizowano wiele akcji zbiórek środków na jego leczenie. Zmarł w wieku 27 lat.

18 kwietnia

Elżbieta Kropiak – nauczyciel, wieloletni pedagog, wychowaw0ca. Od 1991 roku związana z Zespołem Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie. Od 2006 roku wicedyrektor tej szkoły. Miała 62 lata.

21 kwietnia

Wincenty Orłowski – sochaczewski malarz, znany przede wszystkim z portretów. Zmarł w wieku 71 lat.

2 maja

Michał Jędrzejewski – dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w latach 2001 – 2006. Miał 71 lat.

2 września

Stefan Muszyński – prezes sochaczewskiego oddziału Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Odszedł w wieku 91 lat.

6 października

Jerzy Zawadzki – radny rady miejskiej II kadencji (1994-1998), uznany lekarz, współwłaściciel przychodni „Galen” w Chodakowie. Zmarł w wieku 74 lat.

16 października

Emil Kakareko – długoletni nauczyciel wychowania muzycznego w Szkole Podstawowej nr 2, prowadzony przez niego chór szkolny należał do najlepszych w województwie skierniewickim. Miał 97 lat.

UM

a.sz, fot. Aldona Błaszczyk-Szostak, archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz