O Gawłowie i Karwowie

Piotr Osiecki rozmawiał tym razem o sprawach dotyczących mieszkańców Sochaczewa z zachodniego brzegu Bzury. Trzecie w tym roku otwarte spotkanie z burmistrzem odbyło się w poniedziałek 21 listopada w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Jak wspomniał na początku Piotr Osiecki – spotkania przy ul. Zamkowej mają swoją historię. Na początku przychodziło bardzo wiele osób, a tematem wiodącym były plany miasta co do utwardzania dróg. Z czasem, gdy pojawiały się nowe nawierzchnie asfaltowe, mieszkańców na spotkaniach w siedzibie ŚDS było coraz mniej. To jednak wciąż dominujący temat dla tej części miasta. Piotra Osieckiego pytano tym razem o plany co do ulicy Bolechowskich i przede wszystkim o Kasprowicza. Mieszkańcy tej, odchodzącej od Płockiej, ulicy licznie przybyli na spotkanie.

Burmistrz poinformował mieszkańców, że już na początku grudnia, samorząd miejski ogłosi 33 ulice, które zostaną wyremontowane w ciągu najbliższych miesięcy. Miasto pozyskało na to zadanie ponad 20 milionów złotych dofinansowania w ramach II edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Jedną z osób na spotkaniu był tata 11-letniego niepełnosprawnego chłopca. Wręczył burmistrzowi pismo z prośbą o ustalenie początkowo jakiejś strategii, by później móc podejmować kolejne kroki w kwestii zapewnienia całodobowej, publicznej opieki nad osobami niepełnosprawnymi, które nie są w stanie same funkcjonować. Mężczyzna wyrażał obawy o swojego syna, w momencie gdyby go zabrakło. – Póki co są w szkołach klasy integracyjne, ale co po zakończeniu edukacji? Niestety, realia pokazują, że takie osoby po ukończeniu 24 roku życia, zostają automatycznie zamknięte w domu – mówił mieszkaniec.

Po wymianie zdań z burmistrzem, wspólnie ustali, że na pewno pierwszymi krokami powinno być wykonanie badania diagnozującego potrzeby w tym zakresie oraz szukanie partnerów tego projektu, na przykład innych okolicznych samorządów, również tych wyższego szczebla – powiatowego i wojewódzkiego.

Innymi poruszanymi sprawami podczas poniedziałkowego spotkania były m.in.: występujące kłopoty z niedziałającą sygnalizacją świetlną. Pytano burmistrza, gdzie należy to zgłaszać, aby jak najszybciej rozwiązać problem. Na przykładzie ulicy Płockiej, mieszkańcy zgłaszali problem zbyt rzadkiego sprzątania chodników. Były też uwagi w kwestiach funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz prośba o wymianę wiat przystankowych przy ul. Gawłowskiej.

Ostatnie czwarte w tym roku otwarte spotkanie z burmistrzem Piotrem Osieckim odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 listopada, w kramnicach miejskich. Początek o godz. 18.00.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz