Marszałek przyjechał bryczką

MŁODZIESZYN Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w Młodzieszynie mszą w intencji Ojczyzny w kościele w Młodzieszynie. Następnie zostały otwarte wystawy dotyczące niepodległości Polski w Bibliotece w Młodzieszynie, oraz w jej filii w Kamionie i w Gminnym Ośrodku Kultury.

Odbyły się też warsztaty z robienia kotylionów. O godzinie 14.30 Monika Pietrzyk – wójt gminy Młodzieszyn, Katarzyna Jasińska – dyrektor GOK, oraz Daniel Janiak – dyrektor biblioteki, wraz z zuchami i harcerzami złożyli kwiaty przed Pomnikiem upamiętniającym Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w walce o wolność Ojczyzny. Kwiaty zostały też złożone w innych miejscach pamięci narodowej znajdujących się na terenie gminy. Natomiast harcerze z zuchami ułożyli z biało-czerwonych zniczy flagę polską.

Największą jednak niespodzianką tegorocznych obchodów Święta Niepodległości była wizyta marszałka Józefa Piłsudskiego, który zajechał pod siedzibę GOK bryczką. Mieszkańcy entuzjastycznie powitali gościa, który przybył w towarzystwie żołnierzy i dwóch dam. W postać marszałka wcielił się Mirosław Szczubełek. Po oficjalnych powitaniach była okazja na pamiątkowe zdjęcia z Józefem Piłsudskim. Chętnych nie brakowało, tym bardziej, że historyczne osoby były bardzo stylowe, szczególnie panie. Sam marszałek Piłsudski bardzo się podobał, gdyż był niemal wierną kopią oryginału.

Na zakończenie wspólnego świętowania Monika Pietrzyk zaprosiła mieszkańców na ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem pieśni patriotycznych.

BN

Fot. UG Młodzieszyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz