Kolejna realizacja MIAS w Gminie Młodzieszyn

Gmina Młodzieszyn nieustannie rozbudowuje oświetlenie na terenie całej gminy. W listopadzie udało się zakończyć realizację inwestycji w tym właśnie zakresie w czterech sołectwach: Bieliny-Olszynki, Młodzieszynek, Leontynów i Marysin.

Gmina Młodzieszyn zakończyła realizację czterech zadań współfinansowanych ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2022 – „Mazowsze dla sołectw 2022”, pn.:

– „Budowa oświetlenia i oznakowanie sołectwa Bieliny-Olszynki” – na łączną kwotę 20 729,24 zł

– „Rozbudowa oświetlenia i oznakowanie sołectwa Leontynów” – na łączną kwotę 20 000,00 zł

– „Rozbudowa oświetlenia i oznakowanie sołectwa Młodzieszynek” – na łączną kwotę 20 000,00 zł

– „Rozbudowa oświetlenia i oznakowanie sołectwa Marysin” – na łączną kwotę 21 081,93 zł.

Każde z zadań zostało dofinansowanie w kwocie po 10 tysięcy złotych ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, stanowiące do 50 % całej inwestycji każdego z zadań. W sołectwach Bieliny-Olszynki, Młodzieszynek i Leontynów powstało energooszczędne oświetlenie solarne typu led, a w sołectwie Marysin rozbudowano oświetlenie o kolejne energooszczędne oprawy typu led wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

W ramach realizacji powyższych zadań we wszystkich czterech sołectwach zamontowano oznakowanie pionowe z nawami miejscowości i numeracją porządkową, mające na celu zapewnienie lepszej orientacji w terenie służb ratunkowych (straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policji) oraz użytkowników dróg.

– Dziękujemy Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi oraz Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosławowi Adamowi Orlińskiemu, za kolejne przydzielone środki finansowe dla Gminy Młodzieszyn, dzięki którym nasze sołectwa mogą się rozwijać i poprawić bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Nowe oświetlenie i oznakowanie znacząco poprawi bezpieczeństwo naszych mieszkańców i użytkowników dróg, dlatego staramy się pozyskiwać dofinansowania na realizację tych celów na terenie naszej gminy – podkreśla wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz