Jedna z najstarszych w Polsce

KAMPINOS Kiedy na świat przyszła Maria Wesołowska, nie było Polski na mapie świata i trwała jeszcze I Wojna Światowa. Niepodległość przyszła dopiero, jak skończyła ona równo 2 latka. Właśnie minęła 106 rocznica urodzin pani Marii.

Taki jubileusz jest unikalny nie tylko w skali Mazowsza, ale całej Polski. Pani Marianna Wesołowska jest obecnie najstarszą mieszkanką gminy Kampinos – i chyba też najstarszą mieszkanką Mazowsza. Jest w gronie jednych z najstarszych Polek. Swoje urodziny obchodziła 12 listopada.

Pomimo bardzo sędziwego wieku, pani Maria jest w doskonałej formie. Pełna wigoru, humoru i bystrości umysłu, co budzi podejrzenia, że czas się dla niej zatrzymał lub poznała jakąś wyjątkową receptę na długowieczność. Tym bardziej, że nie ma też problemów z poruszaniem się, choć jak twierdzi, sił ma nieco mniej niż wcześniej, gdyż wiek już nie sprzyja większej aktywności fizycznej.

Dokładnie w same urodziny 12 listopada Monika Ciurzyńska, wójt gminy Kampinos, oraz Krzysztof Sucharski, przewodniczący Rady Gminy Kampinos, odwiedzili dostojną Jubilatkę, by życzyć jej zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata. Gratulowali tak wyjątkowej i pięknej rocznicy. Jubilatka jednak nie zdradziła sekretu długowieczności. Zapewniała tylko, że konieczna jest radość życia i poczucie humoru, a tego przecież jej nie brakuje od lat.

BN

Fot. UB Kampinos

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz