INWESTYCJE DROGOWE JUŻ GOTOWE

Reklamy

Ostatnie tygodnie upłynęły w gminie Rybno pod znakiem zakończenia dwóch inwestycji drogowych. Między jednym a drugim odbiorem drogi minęły dwa tygodnie. Zmodernizowane kompletnie zostały droga Kompina – Ruszki oraz Rybno – Żdżarów.

Wcześniej, 12 października oddany został do użytku wyremontowany odcinek drogi powiatowej Kompina – Ruszki, biegnący przez ul. Wyszogrodzką w Rybnie. W uroczystym otwarciu zmodernizowanej drogi uczestniczyli wójt Damian Jaworski wspólnie z radnymi gminy Rybno, Bożeną Samson, radną powiatową oraz mieszkańcami Rybna. W ramach inwestycji została wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa. To był drugi etap prac ujętych w zadaniu „System gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Rybno”. Remont tej drogi został sfinansowany ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Polski Ład z Programu Inwestycji Strategicznych, a także dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Pragnę podziękować wszystkich, którzy wspierali nasze działania od początku, w tym posłowi Maciejowi Małeckiemu, Adamowi Orlińskiemu, wiceprzewodniczącemu Sejmiku Wojewówdztwa Mazowieckiego, staroście powiatowemu Jolancie Gonta oraz radnej powiatowej Bożenie Samson. Dziękuję również Radzie Gminy Rybno oraz firmie Trakt z Kutna, która zrealizowała tę inwestycję – wspomniał Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Drugi odcinek Rybno – Żdżarów oddany został do użytku 31 października. To była bardzo ważna trasa, gdyż mieszkańcy od dawna zabiegali o nią i oczekiwali tej inwestycji. Na przebudowę tego odcinka czekali prawie 40 lat. W ramach przeprowadzonych prac wykonano nową nawierzchnię asfaltową o szerokości 6 metrów z chodnikiem i obustronnymi poboczami. Powstały także odwodnienia powierzchniowe, indywidualne zjazdy do posesji, drogowe oznakowanie pionowe i poziome. Zamontowane zostały również bariery zabezpieczające ruch pieszych.

Ta kluczowa inwestycja wpływająca na funkcjonowanie gminy nie powiodłaby się, gdyby nie wsparcie rządowe, starosty powiatowego oraz pracy Rady Gminy Rybno. Za to serdecznie dziękuję – dodał Damian Jaworski.

Inwestycję na drodze Rybno – Żdżarów wykonała firma Strabag. Została dofinansowana z Rzadowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 3 171 738,31 złotych. Cała inwestycja pochłonęła  3 967 993,89 złotych, w tej kwocie znalazły się również środki finansowe z powiatu sochaczewskiego oraz z budżetu gminy Rybno.

To jednak nie koniec inwestowania w gminie. Teraz kluczowym zadaniem, jakie wójt postawił przed radą gminy, jest kolejna modernizacja dróg oraz zabezpieczenie energooszczędnego oświetlenia typu LED na wszystkich gminnych drogach. To zapewni lepszą komunikację i bezpieczeństwo. Wszystkie inwestycje realizowane są sukcesywnie, zgodnie z harmonogramem. Teraz najważniejszymi w gminie jest zakończenie budowy Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego oraz Gminnego Przedszkola. Oba obiekty mają być zakończone i odebrane w przyszły roku.

Bogumiła Nowak

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz