DOSTOSUJ MAKIJAŻ DO SZTUCZNEGO ŚWIATŁA

Fot. pixabay

Jesień i zima to czas długich wieczorów i przebywania w oświetlonych pomieszczeniach. Jarzeniówki nie sprzyjają dobremu wyglądowi, a wręcz uwidaczniają wszelkie niedoskonałości skóry. Chcąc podkreślić walory urody, zastosujmy kilka trików makijażowych.

Aby cera nie była ziemista w sztucznym świetle, do podkładu dodaj trochę święcącej bazy lub wybierz podkład ze świecącymi drobinkami złota. Taka mieszanka będzie rozświetlać twarz i ją odmłodzi.

Rozświetl twarz różem. Nałóż go delikatnie na policzki, skronie i muśnij wzdłuż nos. Twarz stanie się wypoczęta i radosna.

Rozjaśnij korektorem okolice oka. Nałóż korektor tuż pod okiem, odczekaj chwilę i delikatnie wklep, nie rozcieraj. Znikną cienie i zasinienia.

Zaakcentuj powieki i brwi. Użyj cielistej kredki do oczu i zaakcentuj nią dolną powiekę tuż pod rzęsami oraz górną tuż pod brwiami i w kącikach oczu. Uzyskasz efekt wypoczętych oczu.

Można też położyć cienie na powieki, ale unikaj szarości, bo spojrzenie stanie się rozmyte.

Rzęsy to bardzo ważna część makijażu. Musisz je wydłużyć i podkręcić. Poświęć im więcej czasu. Dolne rzęsy pomaluj bardzo delikatnie, aby nie powodować wrażenia ciężkich, zmęczonych oczu.

Usta robimy wyraziste, unikamy jasnych, pastelowych kolorów, ponieważ sztuczne światło pochłania kolory i będziesz mało wyrazista.

Dla lepszego i wyraźnego kolorytu twarzy szminkę możesz delikatnie rozetrzeć na policzkach.

Na koniec nałóż sypki puder, ale tyko na środkową część twarzy. Puder zawsze uwidoczni zmarszczki i je podkreśli, szczególnie w sztucznym świetle. Im go mniej, tym lepiej.

Makijaż dobrze prezentuje się na nieskazitelnej cerze. Namawiam do właściwej, codziennej pielęgnacji i korzystania z pomocy fachowca.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz