Bezpiecznie z niebezpiecznymi

fot.pixabay
Reklamy

MAZOWSZE Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oddział w Warszawie stale promuje zasady ochrony zdrowia oraz bezpiecznego życia w gospodarstwie rolnym. Informuje też o zagrożeniach wypadkami przy pracy rolniczej i chorobami zawodowymi.

Poprawie bezpieczeństwa służą organizowane dla rolników i ich rodzin szkolenia, konkursy, pokazy i prezentacje targowe. Jednym z takich działań jest organizowany po raz trzeci Ogólnopolski Konkurs Testowy z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym „Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami”. Konkurs ten ma na celu upowszechnienie zasad ochrony zdrowia i życia oraz wiedzy o zagrożeniach wypadkowych, a w konsekwencji ograniczenie liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie, podlegające ubezpieczeniu KRUS, które zarejestrują się pod linkiem – bezpieczenstwo.krus.gov.pl i rozwiążą test złożony z 20 pytań, dotyczących zapobieganiu skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych i szkodliwych substancji chemicznych np. środków ochrony roślin czy nawozów. Konkurs trwa do 25 listopada. Sto osób, które zdobędą największą liczbę punktów w najkrótszym czasie otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Oprac. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz