Awans na stopień generała

Reklamy

10 listopada prezydent wręczył akty mianowania na stopnie generalskie i admiralskie. Wśród oficerów awansowanych na stopień generała brygady Wojska Polskiego znalazł się dowódca 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej płk Sławomir Kojło, który stacjonującym w Bielicach garnizonem kieruje od stycznia br.

Sławomir Kojło jest absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej w Jeleniej Górze i Akademii Obrony Narodowej. W armii służy od ponad trzydziestu lat. Pracował m.in. w 77 dywizjonie rakietowym, 79 Pułku Obrony Powietrznej Kraju, Pułku Przeciwlotniczym w Jeleniej Górze, Szefostwie Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Śląskiego Okręgu Wojskowego. W latach 2014-2017 pracował w Zarządzie Wojsk Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej Dowództwa Generalnego, następnie w latach 2017-2020 był dowódcą 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, a od 2020 roku szefem Wojsk Obrony Przeciwlotniczej 11 Dywizji Kawalerii Pancernej.

UM/Foto Mirosław Cyryl Wójtowicz. Na zdjęciu prezydent Duda, minister Błaszczak, naprzeciw nich generał Kojło. Uroczystość w pałacu prezydenckim

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz