„Atria” i „Antares” dołączają do kampanii społecznej

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

W tym roku my dołączyliśmy do kampanii i podejmujemy różne działania uświadamiające i pokazujące skalę problemu. Mówimy głośne NIE KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY. Pierwsze działania skierowaliśmy do naszych wychowanków. Nasz dom – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Atria i Antares w Chodakowie – wzbogacił się o pomarańczowe akcenty.Dlaczego pomarańczowe ? Ponieważ

pomarańczowa wstążka to symbol kampanii, kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.
Na pierwsze spotkanie zaprosiliśmy wspaniałego człowieka Pana Sławomira Cypla. Prezesa Stowarzyszenia Amatorskiej Ligi MMA, UKS Dragon Fight Club, Vice Prezesa Polskiego Związku Ju Jitsu. Podczas spotkania poruszane były m.in. tematy jak radzić sobie ze złymi emocjami, agresją.Jak je zamieniać na pasje np. sportowe.Jakie są konsekwencje agresywnych zachowań zarówno karne jak i zdrowotne. Nasz gość mówił o wewnętrznej samokontroli.
Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.
Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz