8. Sochaczewska Olimpiada Seniorów

Reklamy

8. Sochaczewska Olimpiada Seniorów

o puchar i pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew

16.11.2022r. hala sportowa ul Kusocińskiego 2

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sochaczewie zwyciężył w 8. Sochaczewskiej Olimpiadzie Seniorów o puchar i pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew. Na miejscu drugim znalazł się Klub Seniora „Radosna Jesień” z Teresina. Trzecią lokatę zajęło Stowarzyszenie „Włókienko” z Sochaczewa. Na czwartym miejscu ex aequo znalazły się : Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Sochaczewie, Klub Seniora w Iłowie, Klub Senior+ Sochaczew, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Nowej Suchej.

Gratulujemy zwycięzcom i ogromnie dziękujemy za udział wszystkim naszym seniorom. Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie, a przede wszystkim chęć udziału w naszych zawodach. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnych wspólnych imprezach. Jednocześnie życzymy Państwu sukcesów w życiu prywatnym, zdrowia, odwagi i energii do podejmowania nowych wyzwań oraz zapału i wytrwałości do ich realizacji.

W otwarciu naszej imprezy wzięli udział Starosta Powiatu Sochaczewskiego – Jolanta Gonta, Zastępca Burmistrza Miasta Sochaczew – Marek Fergiński, Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych – Agata Kalińska, radny miejski i kierownik wolontariatu Klubu Wolontariuszy przy CUS Sochaczew – Piotr Pętlak oraz Dyrektor MOSiR – Anna Pawłowska.

Gościliśmy również przedstawicieli Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie , jak również p. Beatę Woźniak – przedstawicielkę firmy Avon. Dzięki ich obecności nasi seniorzy mogli skorzystać z porad kosmetycznych, zdrowotnych, porozmawiać na temat bezpieczeństwa. Serdecznie Państwu dziękujemy za obecność i liczymy na udział w kolejnych imprezach.

Naszą Olimpiadę rozpoczęliśmy od Parady Kapeluszy. Druga edycja Parady, była równie barwna i pomysłowa, jak jej ubiegłoroczna edycja.

Ciężko było wybrać najładniejsze prezentacje, ale komisja zdecydowała o przyznaniu 3 wyróżnień , nagrodzonych pucharami, ufundowanymi przez Starostę Powiatu Sochaczewskiego, dla klubów :

  1. Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Sochaczewie
  2. Klub Seniora Radosna Jesień w Teresinie
  3. Klub Senior+ w Sochaczewie

Przyznano również wyróżnienia indywidualne dla :

  1. Danuty Stępniak – Pomarańskiej
  2. Anny Kamieniarczyk
  3. Haliny Płochockiej
  4. Renaty Ciarka
  5. Wiesławy Staplińskiej
  6. Adama Misiaka
  7. seniorów z Klubu Seniora z Iłowa

Prócz konkurencji punktowanych : memoriady, rzutów do kosza, balansowania piłką, procy XXL, kręgli, konkurencji „kółko i krzyżyk” rozegraliśmy dziś również turniej warcabowy.

Zwycięzcą został pan Stanisław Sokół, drugie miejsce zajął pan Zbigniew Jamka, a trzeci był Tadeusz Durczak. Puchary ufundowała Starosta Powiatu Sochaczewskiego.

Wszyscy uczestnicy turnieju warcabowego otrzymali również drobne upominki.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Sochaczew, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale i dyplomy. Nagrody rzeczowe , które otrzymały nasze drużyny, ufundował Warsztat Terapii Zajęciowej w Sochaczewie, dzięki uprzejmości Piotra Pętlaka. Nagrody indywidualne ufundował Wójt Gminy Nowa Sucha Maciej Mońka oraz Beata Woźniak z firmy Avon oraz firma HIKOKI Robert Dłutek.

Nasi seniorzy mogli dziś również skorzystać z poczęstunku przygotowanego dzięki firmie Lukrecja Dariusz Makowski, Tęczowy Ogród Przemysław Wasilewski, firmie MARS Polska. W tym miejscu dziękujemy ogromnie wolontariuszom Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza pod opieką pani Katarzyny Bonat -Strzałkowskiej, którzy dbali, by nasi seniorzy ten poczęstunek otrzymali.

Ogromne podziękowania dla pani Urszuli Mergner oraz wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim, którzy dbali o przebieg konkurencji sportowych i dzięki którym to wszystko się udało przeprowadzić. Jak zawsze spisaliście się znakomicie.

Dziękujemy również wolontariuszom Klubu Wolontariusza przy CUS Sochaczew, którzy wspierali nas dziś w organizacji imprezy i pomagali na każdym jej etapie.

Dziękujemy opiece medycznej Danis, która dbała o bezpieczeństwo naszych uczestników.

Serdeczne podziękowania dla pana Witka Badaja , który na zmianę z orkiestrą Nasza Kapela z Teresina (dawniej Czarne Ogiery), umilał muzyką czas naszym seniorom, a który również przygotował niespodziankę dla seniorów, w postaci gadżetów do zdjęć.

Ogromne podziękowania dla Marcina Odolczyka, który jak zawsze profesjonalnie naszą Olimpiadę poprowadził.

Dziękujemy Maciejowi Frankowskiemu z Ziemi Sochaczewskiej oraz Bartkowi Staniaszkowi z Radia Sochaczew, dzięki którym o naszej Olimpiadzie usłyszymy czy przeczytamy w mediach lokalnych.

Ogromne podziękowania dla pracowników MOSiR Klaudii Barańskiej, naszej stażystki Katarzyny Majorek, Andrzeja Pasińskiego i Krzysztofa Włodarczyka za pomoc w organizacji. Szczególne podziękowania dla Krzysztofa Włodarczyka, który przygotował wszystkie potrzebne do rozgrywania konkurencji sprzęty: tarczę do kółka i krzyżyk, tarcze do balansowania piłką i przede wszystkim procę XXL.

Mamy nadzieję, że kolejna Olimpiada zgromadzi jeszcze większą ilość startujących klubów. Dziś dołączyły do nas dwa nowe Klub Senior +z Sochaczewa i Klub Seniora w Iłowie, ale już nawiązaliśmy współpracę z kolejnymi, które będziemy gościć na 9 edycji imprezy w przyszłym roku.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom, gościom i sponsorom i zapraszamy na kolejne imprezy.

MOSiR Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz