69- letni mieszakniec gminy Teresin zatrzymany z podejrzeniem stosowania przemocy domowej

fot.pixabay
Reklamy
Policyjna interwencja zakończyła się zatrzymaniem 69-latka podejrzewanego o stosowanie przemocy. Dzielnicowy gminy Teresin wydał nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu i zakaz zbliżania się do niego. Osoba naruszająca nakazy i zakazy wydane przez policjanta podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Znęcanie jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Do sochaczewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o agresywnym zachowaniu 69-latka w stosunku do swojej żony. Na miejsce pojechali mundurowi z Posterunku Policji w Teresinie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile.

Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Dzielnicowy z Teresina chcąc zapewnić bezpieczeństwo pokrzywdzonej, wykorzystał przepisy wprowadzone dwa lata temu, które nadały policjantom uprawnienia do wydania nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania.

Nakaz lub zakaz mogą być wydane łącznie i są przy tym natychmiast wykonalne. Wskazują m.in. obszar lub odległość od wspólnie zajmowanego mieszkania, którą osoba stosująca przemoc lub podejrzana o jej stosowanie, będzie obowiązana zachować. Nie ma też znaczenia, kto jest właścicielem nieruchomości.

Nakaz i zakaz obowiązują przez 14 dni, ale osoba pokrzywdzona ma prawo złożyć wniosek do sądu o ich przedłużenie. Osoba naruszająca nakazy i zakazy wydane przez policjanta podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. W przypadku sprawców tego rodzaju wykroczeń stosuje się postępowanie przyspieszone.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz