26-latek odpowie za kradzież katalizatorów

fot.policja
Reklamy
Sochaczewscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże katalizatorów. Dodatkowo był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych odpowie za kradzież z włamaniem.
Policjanci zostali powiadomieni, że w gminie Teresin doszło do kradzieży dwóch katalizatorów z pojazdów zaparkowanych w bliskiej odległości od siebie. W ustalenie sprawcy przestępstwa zaangażowali się funkcjonariusze referatu operacyjno-rozpoznawczego.

Kryminalni ustalili, że sprawcą jest 26 – letni mężczyzna mieszkający na terenie gminy Kampinos. Był on również poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany, a w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli również narkotyki. W trakcie prowadzonego postępowania ustalono, że odpowiada on również  za inne kradzieże katalizatorów do których doszło w powiecie sochaczewskim i warszawskim zachodnim.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał łącznie sześć zarzutów. Pięć z nich dotyczy kradzieży katalizatorów, a jeden posiadania amfetaminy. Kradzież jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany został przez policjantów doprowadzony do zakładu karnego.

Kryminalni zatrzymali również 27-letniego mieszkańca gminy Leszno podejrzewanego o włamanie do zbiornika z paliwa w koparce i kradzież oleju napędowego oraz dwóch katalizatorów. Do przestępstwa doszło w powiecie nowodworskim. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz