Złamali kadłub i spalili żagle

Reklamy
Aż 17 przyłożeń zdobyli zawodnicy Orkana w wyjazdowym meczu na Pomorzu. W VII kolejce Ekstraligi Rugby, w niedzielę 23 października, mistrzowie Polski rozgromili Arkę Gdynia 115:5. To najwyższe zwycięstwo sochaczewian w tym sezonie. Już w najbliższą sobotę, 29 października o godz. 14.00, drużyna prowadzona przez Macieja Brażuka zagra przy Warszawskiej z ekipą Juvenii Kraków.

Mistrzowie Polski z Sochaczewa byli zdecydowanymi faworytami spotkania, jednak chyba niewielu kibiców rugby spodziewało się pogromu na taką skalę. Goście wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie, gdy P.W. Steenkamp po indywidualnej akcji oddał piłkę na skrzydło do Bartka Sadowskiego, a ten dopełnił formalności dostarczając ją na pole punktowe. Kolejne przyłożenia były tylko kwestią czasu. Orkan rozstrzygnął ten mecz praktycznie już po pół godziny gry. Tylko do przerwy sochaczewianie zdobyli dziewięć przyłożeń i prowadzili 59:0.

Po zmianie stron nastąpiło chwilowe przebudzenie drużyny w niebiesko-żółtych strojach. Efektem tego było honorowe przyłożenie gospodarzy, zdobyte w 47. minucie. Lecz to wszystko na co było stać Arkę. Orkan nie zwalniał tempa i co chwilę zwiększał dorobek punktowy – w 70. minucie sochaczewianie osiągnęli  „trzycyfrówkę”, by ostatecznie wygrać 115:5.

Niewątpliwie jednym z bohaterów tego spotkania był Namibijczyk, grający na pozycji łącznika ataku, Pieter Steenkamp. Zdobył on w meczu aż 55 punktów – pięć przyłożeń i 15 podwyższeń. Pozwoliło mu to na powrót na pozycję lidera najskuteczniejszych zawodników ekstraligi. Po siedmiu meczach prowadzi w zestawieniu z dorobkiem 147 punktów, za nim jest Paul Walters z warszawskiej Skry (142 punkty).

Następny mecz Orkan zagra w Sochaczewie. W sobotę 29 października o godz. 14.00, Rycerze podejmą na Maracanie krakowskie Smoki. Z kolei w pierwszy weekend listopada mistrzowie Polski zagrają, ostatni w rundzie jesiennej, mecz w Siedlcach, z zamykającą tabelę ekstraligi ekipą Pogoni.

___

Arka Gdynia – Orkan Sochaczew 5:115 (0:59)

Punkty Orkan: P.W. Steenkamp 55, Bartłomiej Sadowski 10, Jonathan O’Neill 10, Michał Szwarc 10, Marcin Krześniak 5, Artem Zarovnyi 5, Mateusz Pawłowski 5, Kamil Zieliński 5, Oktawian Polakowski 5, Adrian Pętlak 5

Skład RCO: Antoni Gołębiowski (Kamil Zieliński), Michał Gadomski (Michał Polakowski), Adam Lewandowski (Damian Pisarek), Artem Zarovnyi, Krystian Olejek, Adam Szwarc (Nicolas Coronel), Andre Meyer (Oktawian Polakowski), Mateusz Pawłowski, Dawid Plichta (Adrian Pętlak), Pieter Steenkamp, Bartłomiej Sadowski (Filip Szufliński), Jonathan O’Neill, Michał Szwarc (Kacper Wróbel), Marcin Krześniak, Michał Kępa

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz