Zapaliła się kotłownia

Fot. dh H. Paluchowski
Reklamy

KOŚCIELNA GÓRA W kotłowni budynku jednorodzinnego w Kościelnej Górze w gminie Nowa Sucha, 3 października tuż po godzinie 20.00 pojawił się ogień.

Na miejsce udał się zastęp z sochaczewskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej straży pożarnej oraz zastępy OSP z Nowej Suchej, Wyczółek i Orłowa. Ratownicy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, ugasili pożar i dokonali wentylacji pomieszczeń. Następnie sprawdzili wnętrza detektorem wielogazowym. Jednak nie wykazał on obecności substancji szkodliwych. Konieczne było też udzielenie pierwszej pomocy właścicielowi domu, który podjął próbę samodzielnego gaszenia pożaru przed przybyciem strażaków. Mężczyzna nawdychał się dużych ilości dymów i zaczął uskarżać na dolegliwości tym spowodowane. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy zanim pojawili się ratownicy medyczni, którym został przekazany. Zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o transporcie mężczyzny do szpitala.

Akcja gaśnicza trwała około godziny. Teraz ustalana jest przyczyna pojawienia się ognia. Jednak jak zaznaczają strażacy, początek sezonu grzewczego sprzyja zwiększonej ilości pożarów. Konieczne jest sprawdzenie kominów i wentylacji.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz